1 / 0

MEJ 2015: dobre rzuty Andrejczyk i Stója

W dzisiejszych konkursach eliminacyjnych podczas 23. Mistrzostw Europy Juniorów w szwedzkiej Eskilstunie dobrze spisali się m.in. Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz Bartłomiej Stój w rzucie dyskiem.

Awans do finału podopieczna Karola Sikorskiego uzyskała już w pierwszym rzucie, w którym uzyskała rezultat 57.67 – dla liderki europejskich tabel to drugi rezultat w karierze. W jutrzejszym finale wystartuje także jedenasta w eliminacjach Aleksandra Ostrowska (49.35).

Podobnie jak Andrejczyk już w pierwszej kolejce eliminacji awans do finału rzutu dyskiem wywalczył Bartłomiej Stój. Polak uzyskał bardzo dobry rezultat 64.13 i poprawił rekord życiowy. Konrad Bukowiecki nie wystartuje w finale – w eliminacjach rzucił 54.43 i ostatecznie zajął trzynaste – pierwsze nie premiowane awansem – miejsce.

Klaudia Kardasz i Karolina Nesterowicz w pierwszych pchnięciach uzyskały odpowiednio 15.18 i 14.98 i bez problemu wywalczył awans do popołudniowego finału. Kardasz została ostatecznie sklasyfikowana na piątym, a Nesterowicz na dziewiątym miejscu. Eliminacje wygrała obrończyni tytułu Turczynka Emel Dereli – 16.96.

W finale biegu rozstawnego 4 x 400 metrów wystartuje polski zespół. Dziś biało-czerwoni w składzie Grzegorz Biernat, Dawid Kapala, Artur Wasilewski, Kamil Mroczek uzyskali czas 3:14.80 i zajęli trzecie miejsce w pierwszej serii eliminacyjnej. Najlepszym czasem dnia legitymują się Francuzi – 3:11.32.

Dopiero w ostatniej serii Natalii Chacińskiej udało się wywalczyć prawo startu w finale skoku w dal. Polka w trzeciej kolejce uzyskała, przy wiejącym w plecy wietrze o sile 2,2 m/s, rezultat 6.18 i została sklasyfikowana na piątym miejscu.

Pełne wyniki: Eskilstuna