1 / 0

EYOF: Beata Topka z brązem na 1500 m

W trzecim dniu zmagań lekkoatletów w 13. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy brązowy medal w biegu na 1500 metrów wywalczyła Beata Topka.

Podopieczna Jarosława Ścigały uzyskała w finałowym biegu czas 4:35.33. Mistrzynią festiwalu została Holenderka Merel van de Marel, która na mecie uzyskała rezultat 4:33.98.

Ósme miejsce w finałowym konkursie skoku wzwyż zajął Krzysztof Karkowski. 16-letni zawodnik z Lidzbarka Warmińskiego pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.99. Najlepszy był dziś Ukrainiec Dmytro Nikitin – 2.12.

Nicole Kraska w finale trójskoku uzyskała wynik 11.52, który pozwolił jej zająć dwunaste miejsce. Złoty medal, z rezultatem 13.50, zdobyła Georgiana Iuliana Anitei z Rumunii, która kilka dni temu została także w Cali mistrzynią świata juniorek młodszych.

W pierwszej serii eliminacyjnej na 400 metrów Antoni Walicki poprawił rekord życiowy czasem 49.69 (pierwszy w karierze bieg poniżej 50 sekund) i awansował do finału.

W finale biegu na 200 metrów wystartuje Dominik Smosarski, który w swojej serii zajął drugie miejsce z rezultatem 22.46.

Oszczepniczce Weronice Mieczkowskiej rezultat 44.70 pozwolił zająć siódme miejsce w eliminacjach i dał jej awans do finału.

Julia Oberda skacząc o tyczce 3.65 zapewniła sobie prawo startu w finale.

Karolina Łozowska w pierwszej serii eliminacyjnej biegu na 200 metrów z czasem 26.02 była czwarta i nie awansowała do finału.

Odległe 17. miejsce w eliminacjach pchnięcia kulą z wynikiem 12.81 zajęła Ewa Różańska i nie awansowała do finału.