1 / 0

Marcin Lewandowski zwycięża w Göteborgu

Marcin Lewandowski odniósł zwycięstwo na dystansie 1000 metrów podczas mityngu Folksam Grand Prix w Göteborgu.

Zawodnik bydgoskiego Zawiszy uzyskał dziś czas 2:19.52. Warto odnotować fakt, że Polak był w tym sezonie liderem światowych tabel w biegu na 1000 metrów – w maju w Ostrawie uzyskał 2:17.25. Aktualnie najlepszym wynikiem na świecie na tym dystansie legitymuje się Algierczyk Taoufik Makhloufi – 2:13.08.

W trójskoku z wynikiem 16.10 triumfował Karol Hoffmann.

Karol Zalewski przebiegł 200 metrów, w niesprzyjających warunkach pogodowych, w 20.75 i zajął czwarte miejsce. Zwyciężył brązowy medalista mistrzostw świata Anaso Jobodwana – 20.46. Polak bezpośrednio ze Szwecji przyjedzie do Białegostoku, gdzie jutro powalczy o trzeci w karierze tytuł młodzieżowego mistrza kraju na 200 metrów.

Szósta w biegu na 400 metrów była Magdalena Gorzkowska – Polka jedno okrążenie stadionu w Göteborgu pokonała w 55 sekund. Wygrała Włoszka Maria Benedicta Chigbolu – 53.57.

W biegu pań na 1000 metrów dziewiąta była Paulina Mikiewicz (2:45.33), a jedenasta Anna Zielinkiewicz (2:49.90). Najlepsza okazała się Etiopka Axumawit Embaye, która uzyskała czas 2:37.43.

Pełne wyniki: Göteborg