1 / 0

Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej – II dzień

W drugim dniu Mistrzostw rozdano medale w 17 konkurencjach. Silny wiatr miał ujemny wpływ na wyniki w wielu konkurencjach. W rzucie oszczepem zaimponował Bartłomiej Kempny, który w eliminacjach po raz pierwszy w karierze przekroczył 70 m, ...

W drugim dniu Mistrzostw rozdano medale w 17 konkurencjach. Silny wiatr miał ujemny wpływ na wyniki w wielu konkurencjach. W rzucie oszczepem zaimponował Bartłomiej Kempny, który w eliminacjach po raz pierwszy w karierze przekroczył 70 m, a w finale poprawił się o dalsze 3 metry.

Na 400m pł klasą dla siebie była rekordzistka Polski, Tina Polak, która powinna być jednym z naszych najsilniejszych punktów na MEJ w Hengelo.
Chód juniorek, z przewagą ponad 70 sekund, wygrała Katarzyna Golba prowadząc od startu do mety.
Wśród juniorów na tym dystansie na trzy okrążenia przed metą prowadzenie objął Dawid Tomala i powiększając przewagę odniósł zwycięstwo w czasie nowego rekordu życiowego. Zdyskwalifikowani zostali, prowadzący w początkowej fazie konkurencji, Paweł Krawczyk oraz Łukasz Nowak, lider miedzy szóstym i dziewiątym kilometrem (zdyskwalifikowany na 20m przed metą, gdy znajdował się na drugiej pozycji).
Podium w biegu na 400m juniorek zajęły wyłącznie panny „B”: Baumgart (zwyciężczyni OOM ’06), Burmistrzak i Bednarek (trzecia również przed rokiem).
Najszybszym juniorem na 400m też okazał się mistrz OOM ’06, Marcin Kłaczański, który jako jedyny zszedł poniżej 48 sekund.
Dystans 2 okrążeń wygrała Danuta Urbanik (triumfatorka OOM ’06 na 1500m) w czasie 2:06.19, która uzyskała minimum na ME juniorów, rewanżując się Monice Flis, koleżance klubowej, za niedawną porażkę.
Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli na 800m, Artur Ostrowski i Adam Kszczot, ale zbyt wolne tempo na pierwszym okrążeniu nie pozwoliło im zejść poniżej 1:50 (czas drugiego – 52.84).
Wśród juniorów na tym dystansie porażki doznał faworyt Radosław Czyż, który pobiegł o ponad pół sekundy wolniej od rekordu życiowego.
Bardzo silny wiatr pomagał skoczkiniom w dal, dwie pierwsze zawodniczki w konkursie w swych najlepszych skokach korzystały z wiatru 6.0 m/s.
W biegu przeszkodowym wygrała Ewa Gielec, druga przed rokiem, z przewagą prawie 10 sekund (poziom nienajwyższy – przed rokiem 7 zawodniczek było szybszych od drugiej w br.).
Niespodziewanej porażki doznała oszczepniczka Urszula Kuncewicz (ubiegłoroczna mistrzyni), która uległa Irminie Kokoszy (mistrzyni OOM ’06), mającej rekord życiowy słabszy o ponad 5 metrów.
W biegu przeszkodowym równie łatwo jak w ubiegłorocznej OOM wygrał Krystian Zalewski, kończąć dystans z przewagą ponad 11 sekund.
Sztafetę juniorek wygrał zespół WLKS Wrocław prowadzony na ostatniej zmianie przez Weronikę Wedler, wicemistrzynię stumetrówki.
Maciej Samborski doprowadził sztafetę AZS-AWF Kraków, jedyną poniżej 42 sekund, do złotego medalu.
Kolejne 5 cm dołożyła do rekordu życiowego tyczkarka Karmen Bunikowska, atakując następnie rekord Polski juniorek (4.18).