1 / 0

Paweł Wojciechowski najlepszy w Żarach

Na rynku w Żarach 13. Międzynarodowy Mityng Skoku o Tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego wygrali w gronie mężczyzn Paweł Wojciechowski, a wśród kobiet Wenezuelka Robeilys Peinado.

Memoriał odbył się w wieczornej scenerii, przy sztucznym świetle, w obecności około 900 widzów. W konkursie mężczyzn wystartowało 9 zawodników, w tym cała czołówka reprezentacji Polski oraz zawodnicy z Danii i Grecji. Konkurs stał na wysokim poziomie, 4 zawodników pokonało wysokość 5,60m.

Zawody wygrał Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz). Drugie miejsce ex-aequo zajęli Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i Robert Sobera (AZS-AWF Wrocław). Czwarty był Rasmus Jorgensen (Dania). Wszyscy skoczyli 5.60m.

Ciekawostką zawodów był atak greckiego zawodnika Emmanouila Karalisa na własny najlepszy wynik w historii (w kategorii U17 nie notuje się rekordów świata). Grek był bliski pokonania 5.60m. Jego dotychczasowy wynik to 5.55m (ustanowiony w Ostrawie 20 maja br.).

Nowością w tym roku było odświeżenie formuły zawodów wprowadzając do programu zawodów konkurs damski, w którym wzięły udział najlepsze zawodniczki kadry narodowej we wszystkich kategoriach wiekowych oraz zawodniczka z Wenezueli Robeilys Peinado – podopieczna trenera Wiaczesława Kaliniczenki reprezentująca barwy Ośrodka Skoku o Tyczce Szczecin.

Zawody wygrała Robeilys Peinado z wynikiem 4.40m. Drugie miejsce zajęła zawodniczka       AZS-AWF Warszawa Justyna Śmietanka pokonując 4.30m a trzecie Kamila Przybyła (Zawisza Bydgoszcz) z wynikiem 4.20m.

Tradycyjnie, jak co roku w Żarach przy okazji Memoriału obecni byli koledzy Tadeusza Ślusarskiego, cieszący się tutaj niesłabnącą popularnością Mistrz Olimpijski Jacek Wszoła  oraz Wicemistrz Świata Bogusław Mamiński. Obecni byli również matka Mistrza Cecylia   oraz syn Jakub.

W trakcie zawodów odbyła się uroczystość odsłonięcia kolejnej gwiazdy w Alei Gwiazd. Tym razem uhonorowany został Józef Tracz – trzykrotny medalista olimpijski w zapasach, który urodził się w Żarach i tu stawiał swoje pierwsze kroki w karierze sportowej.

Konkurs odbył się dzięki wsparciu Gminy Żary o Statusie Miejskim oraz firmy Kronopol.