1 / 0

49.88 Brylińskiego na Memoriale Gwiazd

Robert Bryliński wygrał bieg na 400 metrów przez płotki podczas 8. Memoriału Gwiazd Małopolskiej Lekkoatletyki uzyskując na mecie bardzo dobry wynik 49.88.

Zawodnik z Poznania schodząc dziś na stadionie krakowskiej AWF poniżej 50 sekund potwierdził minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Bryliński po dzisiejszym starcie awansował na ósme miejsce w polskich tabelach historycznych. Drugi na mecie w Krakowie Jakub Smoliński czasem 50.11 poprawił rekord życiowy i pierwszy raz w sezonie wypełnił minimum uprawniające do startu w mistrzostwach kontynentu w Amsterdamie.

Tina Matusińska wygrała bieg memoriałowy na 400 metrów przez płotki z czasem 56.67.

Michał Pietrzak wygrywając bieg na 400 metrów osiągnął czas 46.22, który jest słabszy zaledwie o 0.01 sekundy od jego życiówki. Szybkobiegacz AZS-AWF Katowice wypełnił w Krakowie minimum PZLA na mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

W sprincie na 100 metrów Agata Forkasiewicz poprawiła czasem 11.46 swój rekord życiowy oraz zbliżyła się do wynoszącego 11.43 minimum na mistrzostwa w Amsterdamie. W biegu na 200 metrów zawodniczka z Wrocławia, przy wiejącym w plecy wietrze o sile 2,3 m/s uzyskała znakomity czas 23.23, lepszy od minimum na Amsterdam i niezwykle bliski wynoszącemu 23.20 wskaźnikowi na igrzyska w Rio de Janeiro.

W konkurencjach technicznych m.in. Michał Haratyk zwyciężył w pchnięciu kulą uzyskując w najdalszej próbie 19.85.