1 / 0

Łódź: Anna Jagaciak 14.17 i minimum na Rio

Podczas 24. Memoriału redaktora Ludwika Szumlewskiego na stadionie AZS w Łodzi Anna Jagaciak-Michalska wypełniła, pierwszy raz w tym sezonie, wynikiem 14.17 minimum olimpijskie PZLA w trójskoku.

Wskaźnik na Rio zawodniczka z Puszczykowa osiągnęła w trzeciej próbie, przy wietrze wiejącym w plecy z mocą 1,4 m/s. Drugie miejsce zajęła dziś Małgorzata Trybańska-Strońska – 13.67.

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław) wypełnił w biegu na 400 metrów czasem 46.26 minimum PZLA na mistrzostwa Europy. Na tym samym dystansie w biegu kobiet triumfowała Ewelina Ptak – 52.91.

W sprincie na 200 metrów rekord życiowy 21.08 dał wygraną Rafałowi Omelce.

Damian Czykier w eliminacjach przebiegł 110 metrów przez płotki w 13.65. W finale, mimo niesprzyjającego wiatru wiejącego w twarz zawodników z mocą 2 m/s, zawodnik Podlasia Białystok poprawił się na 13.64.

Rezultatem 60.06 Marcelina Witek (SKLA Sopot) zwyciężyła w konkursie oszczepniczek i wypełniła minimum na mistrzostwa kontynentu w Amsterdamie.

W rzucie młotem Katarzyna Furmanek triumfowała z wynikiem 66.45, a najlepszą dyskobolką Memoriału okazała się Joanna Wiśniewska – 57.71. W trójskoku zwycięzcą został Karol Hoffmann – 16.47. Skok wzwyż wygrał Sylwester Bednarek, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na 2.23.