1 / 0

Lewandowski wiceliderem tabel europejskich

Marcin Lewandowski uzyskując dziś w Nancy czas 1:44.91 przesunął się na pozycję wicelidera europejskich tabel w biegu na 800 metrów.

Polak na mityngu zaliczanym do cyklu European Athletics Classic Permit zajął drugie i pierwszy raz w tym sezonie uzyskał wynik poniżej 1:45.00. Szybciej od zawodnika bydgoskiego Zawiszy pobiegł dziś jedynie Algierczyk Taoufik Makhloufi – 1:44.40. Po dzisiejszym mityngu pierwsza trójka europejskich tabel to Francuz Pierre-Ambroise Bosse (1:44.51) i dwójka Polaków – Lewandowski (1:44.91) oraz Kszczot (1:44.99). Bosse i Kszczot szansę na poprawienie swoich wyników będą mieli w czwartek – obaj wystartują w doborowej obsadzie podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie.

Trzecie miejsce w biegu na 400 metrów zajęła we Francji Justyna Święty – podopieczna Aleksandra Matusińskiego pokonała jedno okrążenie w 52.22. Szybciej od zawodniczki AZS-AWF Katowice pobiegły Francuzka Floria Guei (51.35) oraz Botswanka Lydia Jele (52.14).

Pełne wyniki: Nancy-Tomblaine