1 / 0

Haratyk drugi w debiucie w Diamentowej Lidze

Sztokholmski park Rålambshovsparken okazał się szczęśliwy dla Michała Haratyka, który w debiucie w Diamentowej Lidze zajął drugie miejsce i praktycznie zapewnił sobie start na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Do połowy konkursu naszym kulomiotom nie wiodło się, Michał Haratyk zajmował piątą lokatę (19.98) a Konrad Bukowiecki – siódmą (19.63). Ostatecznie nasz junior wynikiem 20.29 uplasował się na czwartej pozycji, a zawodnik AZS AWF Kraków osiągając w ostatniej kolejce odległość 20.54 uległ tylko halowemu mistrzowi świata Tomowi Walshowi 21.13 (wszystkie pięć mierzonych prób Nowozelandczyka było lepszych od wyników rywali).

W klasyfikacji Diamond Race trójka Polaków zajmuje lokaty w czołowej siódemce: trzeci jest Tomasz Majewski (10 pkt), piąty – Bukowiecki (9) i siódmy – Haratyk (6). Prowadzi Amerykanin Joe Kovacs (24) przed Walshem (22).

Minimum na igrzyska w Rio wynosi 20.50, w sezonie letnim nasi zawodnicy pokonywali tę granicę:
- Bukowiecki (4-krotnie / 8 startów): 21.01 – 20.62 – 20.83 – 21.14
- Majewski (3 / 5): 20.76 – 20.84 – 20.56
- Haratyk (2 / 6): 21.23 – 20.54

Pełne wyniki konkursu:     SZTOKHOLM-KULA