1 / 0

ME U18: złoto Łukasza Niedziałka w chodzie

Łukasz Niedziałek został dziś w Gruzji złotym medalistą mistrzostw Europy juniorów młodszych w chodzie na 10 000 metrów – zawodnik jest pierwszym polskim mistrzem kontynentu w tej kategorii wiekowej.

Urodzony w 2000 roku chodziarz WLKSu Iganie Nowe okazał się w Tbilisi zdecydowanie lepszy od starszych o rok rywali. Polak złoto zdobył z czasem 44:06.49, a srebrnego medalistę Turka Abdulselama Imüka pokonał o blisko 1,5 minuty. Po sukcesie naszego zawodnika European Athletics na swoim oficjalnym kanale na Twitterze podsumowując rywalizację chodziarzy zadała pytanie, czy mamy do czynienia z następcą wielkiego Roberta Korzeniowskiego. Niedziałek kategorię juniorów młodszych reprezentować będzie jeszcze w przyszłym roku, wtedy w Nairobi odbędą się mistrzostwa świata U18.

W sobotniej porannej sesji zawodów w Tbilisi do finałów awansowali Weronika Mieczkowska w rzucie oszczepem, Dominika Kwaszcz w skoku w dal, Kornel Warszawski w rzucie dyskiem oraz obie biało-czerwone sztafety szwedzkie.

Z Gruzji dotarła także smutna wiadomość. Niestety kontuzja uniemożliwi start w popołudniowym półfinale sprintu na 200 metrów naszemu liderowi Dominikowi Smosarskiemu.

Pełne wyniki: Tbilisi