1 / 0

Monako: triumf Małachowskiego w Diamentowej Lidze

Po raz 18. w mityngu Diamentowej Ligi w piątek w Monako triumfował dyskobol Piotr Małachowski, w biegu na 800 m Adamowi Kszczotowi do zwycięstwa zabrakło dwóch setnych sekundy.

Piotr Małachowski wygrał konkurs rzutu dyskiem rezultatem 65.57 (jego wszystkie cztery mierzone próby były lepsze od rywali), Szweda Daniela Ståhla wyprzedził o 270 cm. Robert Urbanek zajął siódme miejsce (59.62). W klasyfikacji Diamond Race prowadzi Małachowski - 41 pkt, przed Urbankiem – 23 i Ståhlem – 14.

W bieg na 800 m zwyciężył niespełna 20-letni Kenijczyk Alfred Kipketer, mistrz świata w kategorii U18 (2013) i U20 (2014), w czasie 1:44.47, zablokowany na finiszu Adam Kszczot osiągnął 1:44.49 (najlepszy wynik w br. w Europie), dobrze finiszował Marcin Lewandowski – trzeci na mecie z rezultatem 1:44.59 (najszybciej w br.).

W bardzo silnej obsadzie na dystansie 800 m Angelika Cichocka czasem 1:58.97 ustanowiła rekord życiowy (6. miejsce), wygrała Caster Semenya 1:55.33 (po ubiegłorocznej decyzji Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie zawieszającej na dwa lata postanowienia IAAF ws. zawodniczek z hiperandrogenizmem biegaczka z RPA odniosła 15 zwycięstwo z rzędu na 800 m i 1500 m).

W biegu na 110 m pł w Diamentowej Lidze zadebiutował Damian Czykier zajmując 6 miejsce w czasie 13.64. Triumfował Hiszpan Orlando Ortega 13.04 przed trójką Francuzów.