1 / 0

Padwa: szybki bieg Rozmysa

Najlepszy wynik w sezonie  w Polsce na 1500 m osiągnął Michał Rozmys, który na mityngu w Padwie (European Athletics Classic Permit Meeting) przebiegł ten dystans w czasie 3:38.35.

W biegu na 1500 m triumfowali Amerykanie zajmując cztery czołowe lokaty, najszybszy był Erich Avila 3:36.37, piąte miejsce zajął Włoch Neves Junior Bussotti (finalista ME w Amsterdamie) 3:37.90, szóste – zawodnik UKS Barnim Goleniów, siódme – Włoch Yemaneberhan Crippa (8. w ME w Amsterdamie na 5000 m) 3:38.37.

21-letni Michał Rozmys rzadko do tej pory występował na dystansie 1500 m, jego rekord życiowy z ubiegłego sezonu wynosił 3:50.16. Na 800 m w 2012 r. zwyciężył w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a w tym roku zdobył brąz w mistrzostwach Polski.

Drugie miejsce w pchnięciu kulą wynikiem 19.56 zajął Mateusz Mikos, a czwarte – Rafał Kownatke 18.71, wygrał Jamajczyk O'Dayne Richards 20.78.