1 / 0

MŚ U20: Cyprian Mrzygłód w finale oszczepu

Cyprian Mrzygłód bez problemu awansował do sobotniego finału rzutu oszczepem już w pierwszej próbie wypełniając minimum kwalifikacyjne. Zawodnik z Trójmiasta zajął w eliminacjach wysokie 5. miejsce.

Cyprian Mrzygłód już w pierwszej próbie eliminacyjnej posłał oszczep poza granicę wyznaczającą Q (72.50) – sędziowie zmierzyli odległość 74.48 i podopieczny Leszka Walczaka uzyskał bezpośrednią kwalifikację do jutrzejszego. Po tym rzucie miotacz gdańskiego AZS-AWFiS uniósł ręce w geście triumfu i może już spokojnie przygotowywać się do walki o medale.

Miejmy nadzieję, że Polak pokusi się jutro o niespodziankę i włączy się do walki o medale w rywalizacji, której zdecydowanym faworytem jest reprezentant Indii, lider światowych tabel U20, Neeraj Chopra. Z mistrzostwami musiał się natomiast pożegnać Mateusz Zabłocki, który w eliminacjach rzucił 68.32 i nie awansował do finału, w którym wystartuje aż 14 oszczepników.

Cyprian Mrzygłód pewnie awansował do finału rzutu oszczepem (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Równo, chociaż niestety poniżej swoich możliwości, skakała w dal Weronika Grzelak. Polka w rywalizacji wieloboistek uzyskała najpierw 5.65, a później dwukrotnie sędziowie zmierzyli jej odległość 5.85. Po pięciu konkurencjach zmagań zawodniczka Górnika Wałbrzych była piąta mając na koncie 4230 punktów. W rzucie oszczepem rekord życiowy 38.69 i przed finałem wieloboju Polka jest szósta.

Awansu do półfinału nie udało się wywalczyć Mateuszowi Borkowskiemu. Polak pokonał 800 metrów w 1:50.93 i finiszował w swojej serii eliminacyjnej na szóstym miejscu, z wyraźną startą do liderów.

Pełne wyniki: Bydgoszcz