1 / 0

5. MŚ Kadetów - Milczarek szósta z rekordem Polski

W drugim dniu Mistrzostw Świata Kadetów w Ostrawie 6 miejsce w chodzie na 5000m zajęła Anna Mielcarek (AZS Poznań) ustanawiając wynikiem 22:58.94 rekord Polski juniorek młodszych. W skoku w dal Łukasz Pabich awansował do finału.

W chodzie juniorek zdecydowany triumf odniosły Rosjanki, Tatiana Kałmykowa wynikiem 20:28.05 ustanowiła rekord świata w kategorii poniżej 18 lat wyprzedzając Irinę Jumanową – 21:21.14. Z 30 startujących zawodniczek ukończyły 24, tylko jedna (Chinka Zhou Tongjie) została zdyskwalifikowana. Pierwsze 10 zawodniczek na mecie ustanowiło rekordy życiowe. Anna Mielcarek (trener Jan Grenda) jest rekordzistką Polski młodziczek oraz halową rekordzistką Polski juniorek młodszych. Poprawiła rekord Polski o ponad 34 sekundy, poprzedni należał do Pauliny Buziak (23:33.21, Mielec, 14.06.2003).

Skok w dal M – elim.
Łukasz Pabich (RŻ 7.46, Zawkrze Mława, trener Waldemar Łaszczych) uzyskał 10. odległość - 7.26 (+0.6), kwalifikując się do finału.
16-letni Łukasz Masłowski (RŻ 7.34, UKS Szubin, trener Tomasz Kaszewski) zajął 16 miejsce z wynikiem 6.97 (+0.5). Minimum do finału wynosiło 7.30, awans zapewniał rezultat 7.20. Najlepszy wynik eliminacji, 7.43, osiągnął Jamajczyk Tarik Batchelor. Startowało 34 zawodników.

400m M - półfinał
Arkadiusz Wojno (Prefbet Śniadowo) zajął 7 miejsce w pierwszym biegu półfinałowym  z wynikiem 48.97, drugim w swojej karierze (w eliminacjach poprawił rekord życiowy uzyskując 48.76). Awans zapewniał wynik 48.31, Wojno uzyskał 17 czas półfinałów.

100m K - półfinał
Aleksandra Kociołek (MLUKS-MOS Sieradz) startowała w półfinale zajmując 6 miejsce w swej serii w czasie 11.98 (+0.8). Do awansu do finału zabrakło 8 setnych.

Rzut młotem M – elim.
Norbert Rauhut (RŻ 72.20, Skra Warszawa, trener Krzysztof Kaliszewski) rzucił młotem 5 kg na odległość 66.00, plasując się na 14 miejscu wśród 35 startujących w eliminacjach. Minimum do finału wynosiło 70.00, na 12 pozycji awansował zawodnik z rezultatem 68.31. Najlepszy wynik osiągnął Amerykanin Conor McCullough – 75.98.

Skok o tyczce K – elim.
15-letnia Martyna Cyganek (RŻ 3.80, MKS Ustroń, trenerzy Marek Konował i Magdalena Kubała) pokonała wysokość 3.65 zajmując 16 lokatę.
14-letnia Natalia Krupińska (RŻ 3.80, Olimp Mazańcowice, trener Piotr Krupiński) zaliczyła – 3.50 (17 pozycja wśród 20 startujących). Minimum do finału – 3.90, zakwalifikowały się wszystkie tyczkarki, które pokonały 3.75.