1 / 0

Zagrzeb: życiówka Lewandowskiego na 1500m

Poprawiając rekord życiowy Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów podczas 66. Memoriału Borisa Hanžekovića (IAAF World Challenge).

Biegacz bydgoskiego Zawiszy na mecie uzyskał bardzo dobry czas 3:37.69 – to jego rekord życiowy na stadionie. Trzeba jednak dodać, że Lewandowski szybciej przebiegł 1500 metrów 2 lata temu w hali – w lutym 2014 w Birmingham ustanowił halowy rekord Polski 3:37.37. Dziś w Zagrzebiu najszybszy był Kenijczyk Robert Biwott – 3:37.35. Drugi ze startujących w stolicy Chorwacji Polaków, Michał Rozmys, z czasem 3:45.93 zajął czternaste miejsce. Warto przypomnieć, że właśnie podczas Memoriału Hanžekovića we wrześniu 2011 rekord Polski czasem 3:34.45 ustanowił Artur Ostrowski.

W biegu na 110 metrów przez płotki siódmy z czasem 13.88 był Damian Czykier. Zwyciężył Francuz Pascal Martion-Lagarde – 13.35.

Na dystansie 400 metrów przez płotki Joanna Linkiewicz zajęła szóste miejsce uzyskując na mecie rezultat 58.56. Najszybsza była mistrzyni świata z Moskwy i Pekinu Czeszka Zuzana Hejnová, która wygrała z czasem 55.61.

Pełne wyniki: Zagrzeb