1 / 0

Sofia Ennaoui lekkoatletką grudnia w Europie!

Sofia Ennaoui zyskała największe poparcie wśród internautów odwiedzających serwisy społecznościowe European Athletics i wygrała głosowanie na najlepszą lekkoatletkę grudnia w Europie.

W ostatnim miesiącu zeszłego roku podopieczna Wojciecha Szymaniaka wywalczyła w Chia mistrzostwo Europy w biegach przełajowych (w kategorii U23). Złoto Ennaoui było pierwszym medalem z najcenniejszego kruszcu w historii startów Polek na mistrzostwach Europy w biegach przełajowych. Obecnie laureatka przebywa na zgrupowaniu w Republice Południowej Afryki, gdzie szlifuje formę przed sezonem halowym. Dla biegaczki MKL-u Szczecin, finalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro, najbliższym celem jest medal halowych mistrzostw Europy w Belgradzie (3-5 marca).

Wśród mężczyzn lekkoatletą grudnia został niespełna 17-letni Norweg Jakob Ingebrigtsen, mistrz Europy w crossie w kategorii U20. Jednym z nominowanych był Konrad Bukowiecki.