1 / 0

Dwa czwarte miejsca Polaków w Metz

Damian Czykier oraz Karol Hoffmann zajęli czwarte miejsca w Meeting Elite en Salle de Metz (European Athletics Indoor Area Permit).

Czykier w eliminacjach uzyskał czas 7.80, a w finałowym biegu na 60 metrów przez płotki poprawił się na 7.78. Zawodnik Podlasia wyrównał najlepszy wynik w polskich tabelach i zbliżył się do wynoszącego 7.75 wskaźnika PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie. W finale w Metz najlepszy był Amerykanin Dondre Echols (7.66).

W konkursie trójskoku Karol Hoffmann w drugiej próbie uzyskał 16.09. Wygrał brązowy medalista mistrzostw świata z Berlina z 2009 roku Kubańczyk Alexis Copello – 16.69.