1 / 0

Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy - II dzień

W drugim dniu zawodów lekkoatletycznych Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy odbywających się w Belgradzie Łukasz Pabich zajął 6 lokatę w trójskoku, a Mateusz Ruschewski był ósmy w rzucie oszczepem.

W finałowym konkursie trójskoku Łukasz Pabich (Zawkrze Mława) po raz pierwszy w karierze przekroczył 15m, ale po trzech skokach zrezygnował z dalszych prób. Wynik 15.09 zapewnił mu 6 miejsce w konkursie. Wygrał Anvar Zeynalzade z Azerbejdżanu – 15.56, przed Łotyszem Martinsem Daksą – 15.30 i Francuzem Gaetanem Saku Bafuangą – 15.21.

Mateusz Ruschewski (Podlasie Białystok, 19. w MŚ w Ostrawie) uplasował się na 8 pozycji w rzucie oszczepem uzyskując 65.43. Zwyciężył Łotysz Edgars Rutins, brązowy medalista MŚ w Ostrawie – 71.87 wyprzedzając o 40 cm Rosjanina Kiryła Kadukowa (9. w Ostrawie) i Chorwata Stipe Zunica (7. w Ostrawie) – 70.98.

Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo) zakwalifikowała się do finałowego konkursu trójskoku skacząc w eliminacjach na odległość 12.13 (12. wynik).

W eliminacjach biegu na 400m przez płotki Natalia Labudda (AZS-AWFiS Gdańsk) osiągnęła 10. czas, 64.00, nie awansując do czwartkowego finału.