1 / 0

ME U23: bezproblemowy awans Sofii Ennaoui

Superbohaterka Sofia Ennaoui nie miała problemów z awansem do finału biegu na 1500 metrów. Polka wygrała swój bieg wyprzedzając na mecie koleżankę z reprezentacji Martynę Galant.

Zawodniczka MKL Szczecin w czwartek późnym popołudniem wróciła do Polski z wysokogórskiego zgrupowania w Pirenejach. Z lotniska w Poznaniu zdążyła jeszcze dotrzeć na półfinał z Ewą Swobodą, a dziś sama przystąpiła do rywalizacji na niebieskiej bieżni bydgoskiego stadionu. W swoim biegu kwalifikacyjnym uzyskała czas 4:18.17 i bez najmniejszego problemu awansowała do finału. Na mecie wyprzedziła Martynę Galant – 4:19.90. Zwyciężczynią drugiej serii była najgroźniejsza rywalka Ennaoui, czyli Niemka Konstanze Klosterhalfen. Jak zapowiada trener Wojciech Szymaniak, szkoleniowiec naszej superbohaterki, taktyka na finał jest gotowa i nie obawia się o postawę swojej zawodniczki.

- Forma zwyżkuje, tutaj naprawdę czuję się dobrze. Chcę tu walczyć o złoty medal, to jest naprawdę najważniejsza impreza dla mnie. – mówiła po zwycięskim biegu Ennaoui, która o triumf w Bydgoszczy powalczy w niedzielę o 17:05.

Sofia Ennaoui oraz Martyna Galant wywalczyły awans do finału (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Niestety w finale nie zobaczymy trzeciej z Polek rywalizujących na 1500 metrów – ósme miejsce w drugiej serii z czasem 4:24.30 nie dało awansu Sylwii Indece.

Tylko jedna biało-czerwona wywalczyła w piątkowe przedpołudnie awans do finału rzutu młotem. Należąca do głównych faworytek do medalu Kielczanka Katarzyna Furmanek popisała się próbą na 65.11. Agata Zieńkiewicz nie awansowała rzucając 59.36, Marika Kaczmarek 62.73.

Obie nasze płotkarki zajęły czwarte miejsca w swoich biegach eliminacyjnych i musiały czekać na wyniki wszystkich serii, aby być pewne awansu. Na szczęście i Ewę Ochocką (13.64) i faworytkę gospodarzy Marlenę Morton (13.61) zobaczymy w półfinale. Także Aleksandra Gaworska i Justyna Saganiak na dłuższym dystansie płotkarskim awansowały do kolejnej rundy uzyskując odpowiednio 58.20 oraz 59.66.

Kacper Schubert zajmując trzecie miejsce – z czasem 14.07 – awansował do półfinału biegu na 110 metrów przez płotki. Mimo nerwowego początku – sędziowie trzy raz odstrzelali falstart – bieg z udziałem Dawida Żebrowskiego zakończył się zajęciem przez Polaka trzeciego miejsca z czasem 14.11 i awansem. Tylko Kacper Grudka zakończył swoją przygodę z europejskim czempionatem w Bydgoszczy na pierwszej rundzie – był piąty w swojej serii z czasem 14.23.

Dzielnie walczył Mateusz Borkowski w eliminacjach 800 metrów i do kolejnej rundy awansował z najlepszym czasem w sezonie – 1:47.69.

Do finałów nie awansowali natomiast nasi tyczkarze – 13. miejsce zajął Borys Dżaman (5.15), trzy lokaty niżej został sklasyfikowany Mateusz Jerzy (5.00).

Na początek drugiega dnia wieloboju Paulina Ligarska była piąta w swojej grupie skoku w dal z wynikiem 5.78.

Wyniki: Bydgoszcz