1 / 0

MŚ U18: Stefanowicz wicemistrzynią na 100 metrów!

Świetnie spisała się w Nairobi Magdalena Stefanowicz – zawodniczka MKS MOSM Bytom została wicemistrzynią świata do lat 18 w biegu na 100 metrów!

Nasza sprinterka poprawiała się w stolicy Kenii z każdym biegiem. Wczoraj w eliminacjach osiągnęła 12.01, czyli trzeci czas wśród wszystkich startujących. W dzisiejszym półfinale zawodniczka z Bytomie swoją życiówkę wyśrubowała do poziomu 11.69. Na koniec drugiego dnia mistrzostw, w finale 100 metrów, Stefanowicz do ostatnich centymetrów dystansu rywalizowała o wygraną z Turczynką Mizgin Ay – na mecie obu zmierzono czas 11.62, ale o ułamki lepsza była rywalka naszej zawodniczki. Warto dodać, że lepszą reakcją startową popisała się Polka (0.158, przy 0.169 Turczynki). Stefanowicz, legitymująca się przed przyjazdem do Nairobi, rekordem życiowym 11.79 dziś poprawiła go o po 0.17 sekundy.

Magdalena Stefanowicz w chwilach radości w Nairobi (foto: Marcin Góra)

Bliski zdobycia medalu był oszczepnik Dawid Wegner. Lider światowych tabel U18 na półmetku rywalizacji był trzeci, ale później został wyprzedzony przez jednego z rywali i z wynikiem 70.56 zajął ostateczne czwarte miejsce. Mistrzem świata został Chińczyk Zhekai Liu (77.54). Dopiero 15. był drugi z naszych miotaczy Oskar Trejgo, który rzucił zaledwie 57.84.

W finale pchnięcia kulą 12. miejsce zajął Michał Skopiński (16.80) – w eliminacjach Polak spisał się lepiej osiągając 17.86. Do finału nie awansował Kornel Warszawski.

Aleksandra Kufel rzuciła młotem 62.85 i wystąpi w finale, do którego nie awansowała druga z naszych zawodniczek Angelika Woźniak (54.86). Awans do kolejnej rundy biegu na 800 metrów zapewniła sobie – czasem 2:11.67 – Milena Korbut.

Przypomnijmy jeszcze, że w pierwszym dniu mistrzostw szóstą lokatę w pchnięciu kulą – z wynikiem 15.79 – wywalczyła Ewa Różańska.