Menu
1 / 0
Aktualności /

Miasteczko lekkoatletyczne w Międzyzdrojach

Miasteczko lekkoatletyczne w Międzyzdrojach

Międzyzdroje – ten popularny nadbałtycki kurort 17 i 18 sierpnia tętnił sportem – to za sprawą międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego oraz miasteczka projektu Lekkoatletyka dla Każdego!

Międzyzdroje – ten popularny nadbałtycki kurort 17 i 18 sierpnia tętnił sportem – to za sprawą międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego oraz miasteczka projektu Lekkoatletyka dla Każdego!

17 sierpnia Promenadą Gwiazd w Międzyzdrojach zawładnęli tyczkarze oraz gwiazdy sportu i show-biznesu – to za sprawą 19. edycji Memoriału Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W zawodach wzięli udział m.in. mistrz świata z Daegu Paweł Wojciechowskim, czy słynny przed laty skoczek wzwyż Jacek Wszoła. Ten pierwszy wygrał konkurs skoku o tyczce pokonując 5.50 – dokładnie taką wysokość jaka patronowi imprezy, Tadeuszowi Ślusarskiemu, dała w 1976 roku złoty medal olimpijski. Drugi – razem z innymi gwiazdami – wziął udział w konkursie pchnięcia kulą i tak oddał hołd swojemu przyjacielowi ze stadionów świata Władysławowi Komarowi. 

Dzień później w tym samym miejscu panowała iście piknikowa atmosfera, ale już z daleka czuć było klimat wielkiego sportu. To wszystko za sprawą Miasteczka projektu Lekkoatletyka dla Każdego!. Właśnie tutaj każdy młody adept sportu (a tych nie brakowało!) mógł sprawdzić swoje lekkoatletyczne umiejętności oraz odkryć nowe talenty do sportu. Młodzi sportowcy ścigali się w biegu na 30 metrów oraz na 30 metrów przez płotki. Każdy z uczestników mógł poczuć się jak na wielkiej imprezie, ponieważ zapewniony był profesjonalny elektroniczny pomiar czasu! Tuż obok czekała skocznia wzwyż, rzut oszczepem do celu oraz konkurencje rodzinne. Zabawy, śmiechu oraz doskonałej atmosfery nie brakowało! Oczywiście oprócz atrakcji sportowych na Promenadzie Gwiazd pojawiła się strefa zdrowego odżywania, gdzie eksperci Nestle Polska S.A. udzielali cennych informacji z zakresu prawidłowego nawadniania organizmu.

Na koniec sportowej przygody każdy uczestnik udawała się do strefy dekoracji gdzie czekali wielcy mistrzowie lekkoatletyki – Szymon Ziółkowski, Jacek Wszoła czy Paweł Wojciechowski. Młodzi sportowcy obierali od legend Królowej Sportu pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki. To oni już za parę lat tworzyć będą historię lekkoatletyki i na skoczniach, bieżniach oraz rzutniach zastąpią obecnych czempionów!

Dodatkowo atrakcją miasteczka był profesjonalny konkurs skoku o tyczce, w którym uczestniczyło kilkunastu zawodników z kategorii młodzika, juniora oraz juniora młodszego. 

Wszystkie atrakcje dostarczyły uczestnikom niezapomnianych przeżyć i z pewnością młodzi adepci sportu złapali przysłowiowego bakcyla – możemy być pewni, że już niebawem zobaczymy ich na stadionach w profesjonalnej rywalizacji o jak najwyższe cele. Być może właśnie w Międzyzdrojach przez miasteczko projektu Lekkoatletyka dla Każdego! przewinęli się przyszli mistrzowie świata i rekordziści Polski?

Powrót do listy

Więcej