1 / 0

Fajdek po raz czwarty mistrzem Uniwersjady

W drugim dniu rywalizacji lekkoatletów podczas 29. Uniwersjady w Tajpej Paweł Fajdek zdobył złoty medal rzucając młotem na odległość 79.16.

Podobnie jak przed dwoma laty Paweł Fajdek wyprzedził Pawła Barejszę (Białoruś) 77.98, po brązowy medal sięgnął Siergiej Margiew (Mołdawia) 74.98.
Dla Polaka był to już czwarty tytuł mistrza Uniwersjady, poprzednio wygrywał z następującymi rezultatami: 2011 – 78.14, 2013 – 79.99 i 2015 – 80.05.

W rzucie dyskiem, drugim finale z udziałem naszych reprezentantów, Daria Zabawska do piątej kolejki zajmowała drugie miejsce, ostatecznie została sklasyfikowana na czwartej pozycji z wynikiem 56.58. Dziewiąta była Lidia Augustyniak (52.91), triumfowała Niemka Kristin Pudenz 59.09.

W skrócie o startach pozostałych Polaków.
Do finałów zakwalifikowali się
Skok o tyczce – Kamila Przybyła i Justyna Śmietanka bez strąceń pokonały cztery metry.
Rzut oszczepem – Marcin Krukowski 77.28 (odpadł Hubert Chmielak 66.50).
Rzut młotem – Malwina Kopron 73.01 (najdalszy rzut kwalifikacji) i Joanna Fiodorow 67.23
400 m – Małgorzata Hołub 51.88 (najlepszy czas półfinałów) i Iga Baumgart 52.25 oraz Kajetan Duszyński 46.30 i Rafał Omelko (zwycięzca półfinału) 46.73
400 m przez płotki – Aleksandra Gaworska 57.53 i Joanna Linkiewicz 57.74, obie Polki wygrały swoje serie, ale początkowo były zdyskwalifikowane za przenoszenie nogi obok płotka.
800 m – Paulina Mikiewicz-Łapińska 2:03.21

400 m  przez płotki – Patryk Dobek awansował do półfinału z drugim czasem (50.14) pierwszej rundy.

Pozostali mistrzowie Uniwersjady
100 m – Shashalee Forbes (JAM) 11.18 i Yang Chun–Han (Tajwan) 10.22
Skok w dal – Alina Rotaru (Rumunia) 6.65
10.000 m – Sadic Bahati (Uganda) 29.08.68

Po ośmiu finałach w klasyfikacji medalowej prowadzi Rumunia 1–1–1 przed Polską 1–1–0.

Strona zawodów:    29. UNIWERSJADA