1 / 0

Wojciechowski i Lisek na drugim miejscu w finale Diamentowej Ligi

W Zurychu w pierwszym finale tegorocznego cyklu Diamentowej Ligi z piątki polskich zawodników najlepiej spisali się tyczkarze, Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, którzy podzielili drugie miejsce.

W emocjonującej rywalizacji tyczkarzy Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek prowadzili w konkursie pokonując 5.80 w drugim skoku. Jednak mistrz świata Sam Kendricks zaliczył 5.80 w trzecim skoku, a następnie jako jedyny 5.87 zapewniając sobie zwycięstwo. Amerykanin w tym roku nie doznał porażki, tylko jeden z 12 startów zakończył z wynikiem poniżej 5.80. 7-krotny triumfator Diamentowej Ligi, Francuz Renaud Lavillenie, nie pokonał pierwszej wysokości (5.63).

W trójskoku Anna Jagaciak-Michalska skacząc na odległość 13.79 zajęła siódme miejsce. Olga Rypakowa z Kazachstanu, trzecia w MŚ ’17, osiągając 14.55 pogodziła rywalki z MŚ w Londynie, Yulimar Rojas (Wenezuela) 14.52 i Caterinę Ibarguen (Kolumbia) 14.48.

W skoku wzwyż Sylwester Bednarek zaliczył wysokość 2.20 (siódme miejsce). Triumfował Katarczyk Mutaz Essa Barshim 2.36, który w br. nie poniósł porażki.

W biegu na 1500 m Marcin Lewandowski z  czasem 3:36.02 zajął dziewiąte miejsce. Czołowe sześć lokat wywalczyli Kenijczycy, zwyciężył wicemistrz świata Timothy Cheruiyot (3:33.93), mistrz świata Elijah Manangoi był trzeci.

W pozostałych konkurencjach finału Diamentowej Ligi zwyciężyli:

200 m – Shunae Mille-Uibo (rekord Bahamów) 21.88
800 m – Caster Semenya (RPA) 1:55.84
3000 m z przeszkodami – Ruth Jebet (Bahrajn) 8:55.29 (najlepszy wynik na świecie w br.)
100 m przez płotki – Sally Pearson (Australia) 12.55
pchnięcie kulą – Lijiao Gong (Chiny) 19.60 (sześć najdalszych rzutów w konkursie)
rzut oszczepem – Barbora Spotakova (Czechy) 65.54 (zwycięstwo ostatnim rzutem)

100 m – Chijindu Ujah (Wielka Brytania) 9.97
400 m – Isaac Makwala (RPA) 43.95
5000 m – Mo Farah (Wielka Brytania) 13:06.05 (mistrz świata Muktar Edris z Etiopii przegrał o 0.04; ostratni bieg Faraha na bieżni)
400 m przez płotki – Kyron McMaster (Brytyjskie Wyspy Dziewicze) 48.07 (mistrz świata Karsten Warholm poprawił rekord Norwegii 48.22)