1 / 0

24. Letnia Uniwersjada w Bangkoku – dwa medale Polaków w trzecim dniu zawodów

Igor Janik w rzucie oszczepem i Piotr Klimczak w biegu na 400 metrów zdobyli srebrne medale zawodów uniwersjadowych.

Janik oddał jedynie trzy rzuty, z których najdalszy – na odległość 82.28 – dał mu drugie miejsce w konkursie. Na podium oprócz Polaka znaleźli się dwaj Łotysze – Vadims Vasilevskis (83.92) i Ainars Kovals (82.23).

W finale biegu na 400 m mężczyzn zwyciężył Australijczyk Sean Wroe w czasie 45.49. Za nim uplasował się Piotr Klimczak, który ukończył bieg z rezulatem 46.06. Drugi reprezentant Polski w tym finale – Piotr Kędzia – był siódmy (46.85).

Karolina Gronau awansowała do finału konkursu skoku wzwyż pokonując w trzeciej próbie wysokość 1.80 m.

Piąte miejsce w szybszym z dwóch biegów eliminacyjnych na 3000 m przez przeszkody zajął Tomasz Szymkowiak. Wywalczył sobie tym miejsce w finale tej konkurencji. Czas Polaka 8:34.15 był piątym czasem eliminacji.

Marcin Lewandowski wygrał swój bieg eliminacyjny i awansował do poniedziałkowych półfinałów biegu na 800 m. Czas Polaka – 1:48.63 był 7. czasem eliminacji.

7.60 m uzyskane przez Marcina Starzaka w trzeciej próbie eliminacji nie wystarczyło do zakwalifikowania się do finału konkursu skoku w dal.