1 / 0

24. Letnia Uniwersjada w Bangkoku – złota sztafeta, brąz Jasińskiej

W ostatniej lekkoatletycznej konkurencji Uniwersjady polska sztafeta w składzie Witold Bańka, Piotr Klimczak, Piotr Kędzia i Daniel Dąbrowski (po eliminacjach zastąpił Wojciecha Chybińskiego) zwyciężyła w czasie 3:02.05.

Za Polakami na metę wbiegli Australijczycy (3:02.76) i Rosjanie (3:05.04).

Urszula Jasińska zdobyła brązowy medal w konkursie rzutu oszczepem. Polka prowadziła przez dwie pierwsze kolejki z wynikiem 60.63 m. W trzeciej kolejce została wyprzedzona przez reprezentantkę Tajlandii Buoban Pamang (61.40) i Rumunkę Monikę Stoian (61.19). Do końca konkursu kolejność nie zmieniła się.

Benjamin Kuciński zajął piąte miejsce w chodzie na 20 km w czasie 1:26:25. Drugi z Polaków – Rafał Augustyn przyszedł na metę na 15. pozycji (1:31:46). Zwyciężył reprezentant Chin Yafei Chu (1:24:37).

Ośme miejsce w finale biegu na 800 metrów zajął Marcin Lewandowski, który przebiegł na metę w czasie 1:47.94. Zwyciężył reprezentant Iranu Ehsan Mohajershojaei (1:46.04).

Dzięki złotemu medalowi sztafety, srebrnym Igora Janika i Piotra Klimczaka oraz brązowym Sylwii Ejdys, Magdaleny Sobieszek i Urszuli Jasińskiej Polska zajęła 12. miejsce w lekkoatletycznej klasyfikacji medalowej zawodów uniwersjadowych. Więcej medali od Polaków zdobyli jedynie Rosjanie (16) i Ukraińcy (15), ale przez jedynie jeden medal z najcenniejszego kruszcu nasza reprezentacja zajęła dopiero 12. lokatę.