1 / 0

24. Letnia Uniwersjada w Bangkoku – polska sztafeta najszybsza

Polska sztafeta 4x400 m w składzie Witold Banka, Wojciech Chybiński, Piotr Kędzia i Piotr Klimczak awansowała do finału uzyskując najlepszy czas eliminacji – 3:07.32. Finał we wtorek.

Polska sztafeta 4x400 m w składzie Witold Banka, Wojciech Chybiński, Piotr Kędzia i Piotr Klimczak awansowała do finału uzyskując najlepszy czas eliminacji – 3:07.32.  Finał we wtorek.

Do finału awansował również Marcin Lewandowski, który w półfinałowym biegu na 800 m zajął drugie miejsce w czasie 1:48.63.

Tomasz Szymkowiak zajął szóste miejsce w finale biegu na 3000 m przez przeszkody (8:37.87). Zwyciężył Turek Halil Akkas, który wynikiem 8:20.83 ustanowił nowy rekord zawodów uniwersjadowych.

W finale skoku wzwyż Karolina Gronau pokonała jedynie pierwszą wysokość – 1.70 m (w pierwszej próbie) i ostatecznie zajęła 12. miejsce. Zwyciężyła reprezentantka Kazachstanu Marina Aitowa, która jako jedyna w konkursie pokonała wysokość 1.92 m.

Do finału trójskoku nie awansował Paweł Kruhlik (15.76, do awansu zabrakło 24 cm). Najlepszy wynik kwalifikacji uzyskał Koreańczyk Deok Hyeon Kim – 16.71 m.