1 / 0

Zwycięstwo Jesień i Majewskiego podczas mityngu w Bochum

Anna Jesień zwyciężyła w biegu na 400 m ppł w czasie 55.35. Tomasz Majewski pchnął kulą trzykrotnie ponad 20 metrów i wygrał konkurs wynikiem 20.54 m.

Michał Bieniek pokonując 2.26 m w trzeciej próbie zapewnił sobie drugie miejsce w konkursie skoku wzwyż. Zwyciężył Eike Onnen (Niemcy) z takim samym wynikiem.

W konkursie rzutu dyskiem Andrzej Krawczyk rzutem na odległość 60.75 m zajął drugie miejsce. Zwycięzca – Robert Harting – rzucił 64.68.

W biegu na 400 m Zuzanna Radecka-Pakaszewska przybiegła na drugiej pozycji uzyskując czas 52.42. Zwyciężczyni, Nigeryjka Christy Ekpukhon uzyskała 51.83.

Aurelia Trywiańska zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m ppł w czasie 13.01 (13.15 w eliminacjach). Przed nią na metę wbiegła Dawn Harper (USA) 12.67 i Derval O’Rourke (Irlandia) 12.88.

W Bochum startowały również dwie polskie sztafety 4x100 m. Żeńska, w składzie Marta Jeschke, Daria Korczyńska, Ewelina Klocek i Marika Popowicz, zajęła drugie miejsce w czasie 43.74 przegrywając ze sztafetą niemiecką (43.08).

Indywidualnie Marta Jeschke startowała na 200 m (23.41), tak jak Ewelina Klocek (23.28). Daria Korczyńska w biegu na 100 m uzyskała 11.72, natomiast Marika Popowicz 11.67. Startowała również Iwona Brzezińska, która w biegu na 100 m uzyskała 11.84.

Męska sztafeta w składzie Przemysław Rogowski, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Dariusz Kuć uplasowała się na trzeciej pozycji (39.28), za Niemcami (38.71) i Nigerią (39.01).

Indywidualnie Łukasz Chyła zajął szóste miejsce w biegu na 100 m (10.51 w finale i eliminacjach). Zwyciężył Brytyjczyk Jason Gardener (10.29).

Marcin Jędrusiński zajął piąte miejsce w biegu na 200 m w czasie 20.70 – był to ósmy czas zawodów. Kamil Masztak uzyskał 20.85.

W konkursie skoku o tyczce Polskę reprezentowało dwóch zawodników – Przemysław Czerwiński i Adam Kolasa. Ten pierwszy w trzeciej próbie pokonał 5.71 i zajął 4. miejsce. Drugi uporał się jedynie z wysokością 5.41.

Aneta Lemiesz w biegu na 800 m przybiegła na metę w czasie 2:01.88, co dało jej piątą lokatę.