1 / 0

Warszawa: Pliś mistrzynią Polski w biegu na 10 kilometrów

W 7. Mistrzostwach Polski Kobiet w Biegu na Dystansie 10 kilometrów, rozegranych po raz pierwszy w Warszawie, zwyciężyła Renata Pliś w czasie 33:55.

Renata Pliś do ostatniego kilometra biegła z Moniką Andrzejczak, wyprzedzając ostatecznie szczeciniankę o pięć sekund, oraz z Ewą Jagielską, trzecią na mecie z wynikiem 34:11.
Dla 33-letniej Renaty Pliś był to już 10. tytuł mistrzyni Polski seniorek (w tym cztery w hali), a drugi - w biegu ulicznym. Monika Andrzejczak po raz pierwszy w karierze stanęła na podium mistrzostw Polski.
Kobiety rywalizowały o medale w ramach imprezy „Biegnij Warszawo”, dystans 10 km ukończyło 4266 zawodników i 2437 zawodniczek.
Bieg mężczyzn zdecydowanie wygrał Kamil Jastrzębski (30:54), przed Krzysztofem Wasiewiczem (32:12) i Pawłem Pankratowem (32:18).