Menu
1 / 4
Aktualności /

HME Glasgow 2019: Marcin Lewandowski kapitanem reprezentacji Polski

HME Glasgow 2019: Marcin Lewandowski kapitanem reprezentacji Polski
HME Glasgow 2019: Marcin Lewandowski kapitanem reprezentacji Polski HME Glasgow 2019: Marcin Lewandowski kapitanem reprezentacji Polski HME Glasgow 2019: Marcin Lewandowski kapitanem reprezentacji Polski HME Glasgow 2019: Marcin Lewandowski kapitanem reprezentacji Polski

W czwartkowy wieczór w położonym tuż nad brzegiem rzeki Clyde hotelu Crowne Plaza, będącym główną kwaterą reprezentacji Polski podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy, odbyło się spotkanie organizacyjne przed rozpoczynającym się w piątek czempionatem. Biało-czerwoni są w pełni gotowości do walki o najwyższe cele. Kapitanem reprezentacji, przez aklamację, został Marcin Lewandowski.

Podczas spotkania dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki przedstawił zagadnienia związane z technicznymi i organizacyjnymi aspektami mistrzostw. Wiceprezes PZLA Tomasz Majewski, piastujący w Glasgow funkcję kierownika ekipy, mobilizował biało-czerwonych przed startem.

- Życzę wam żebyście do Polski przywieźli jak najwięcej medali. To jest hala i czekają nas szybkie trzydniowe zawody. Mam nadzieje, że w poniedziałek będziemy z sukcesami wracać do domu – powiedział Majewski, który dokładnie 10 lat temu zdobył w Turynie jedyny w karierze tytuł halowego mistrza Europy. Jutro do tego sukcesy będzie chciała nawiązać trójka naszych reprezentantów w pchnięciu kulą z obrońcą tytułu Konradem Bukowieckim na czele.

- Przy ustalaniu dużego Q chyba kogoś poniosła fantazja. Na igrzyskach było chyba 20.65, na mistrzostwach świata 20.70, a tutaj będzie 20.90. Trzeba będzie to pchnąć szybko i mieć czystą głowę jak najszybciej – mówił zawodnik, który dwa lata temu w Belgradzie złoto okrasił rekordem Polski 21.97.

Wskaźniki ustalono rzeczywiście na wysokim poziomie – w skoku wzwyż 2.28 i 1.96, w skoku o tyczce 5.80 i 4.65, w skoku w dal 7.95 i 6.65, w trójskoku 16.70 i 14.20 oraz w pchnięciu kulą 20.90 i 18.20. Taki poziom wynika z faktu, że finały we wszystkich konkurencjach technicznych będą ośmioosobowe.

Dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki podkreślił, że Glasgow jest bardzo ważnym etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich, które już w 2020 roku odbędą się w Japonii.

- Dziś jesteśmy w Glasgow, ale już dziś mamy zabezpieczone obozy aklimatyzacyjne przed Dohą i Tokio. Bo to właśnie Tokio jest dla Was najważniejszym sportowym celem, który bardzo szybko się zbliża – podkreślił zawodnikom Krzysztof Kęcki.

Na spotkaniu wręczono także nominacje, pakiety startowe przygotowane przez organizatorów oraz numery startowe. Tomasz Majewski przypomniał zawodnikom o obowiązkach reprezentanta, także wobec parterów PZLA.

Glasgow, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk  

Powrót do listy

Więcej