1 / 0

Szanghaj: Krukowski trzeci w Diamentowej Lidze

Z czwórki Polaków startujących w Szanghaju, w drugim mityngu tegorocznego cyklu Diamentowej Ligi, najlepiej spisał się oszczepnik Marcin Krukowski, który rzutem na odległość 84.51 zajął trzecie miejsce.

W konkursie rzutu oszczepem zwyciężył Niemiec Andreas Hofmann 87.55 (najlepszy wynik na świecie w br.) przed Tajwańczykiem Chao-Tsun Chengiem 87.12. Rekordzista Polski w pokonanym polu pozostawił m.in. mistrza i wicemistrza olimpijskiego - Thomasa Röhlera 82.95 i Juliusa Yego 77.82.
W biegu na 400 m przez płotki Patryk Dobek z czasem 49.64 uplasował się na czwartej pozycji. Triumfował Katarczyk Abderrahman Samba z najlepszym wynikiem w br. na świecie (47.27), wyprzedzając Amerykanina Raia Benjamina 47.80.
Justyna Święty-Ersetic na dystansie 400 m osiągnęła czas 51.85 (siódme miejsce), zwyciężyła wicemistrzyni świata Salwa Eid Naser z Bahrajnu 50.65.
Paulinie Gubie rezultat 17.86 wystarczył do zajęcia ósmego miejsca w pchnięciu kulą, wygrała Amerykanka Chase Ealey (sensacyjna liderka tegorocznych tabel) 19.58 przed Chinką Lijiao Gong 19.44.
Z pozostałych konkurencji na wyróżnienie zasługuje bieg na 100 m mężczyzn, w którym kapitalnym finiszem na ostatnich metrach Noah Lyles (mistrz świata juniorów z Bydgoszczy ’16) wyprzedził Christiana Colemana (rekordzistę świata na dystansie 60 m), obaj Amerykanie uzyskali po 9.86 (rekord życiowy Lylesa).

Pełne wyniki:  DL-SZANGHAJ