Menu
1 / 0
Aktualności /

Polska trzecia w I lidze drużynowych mistrzostw Europy w wielobojach

Polska trzecia w I lidze drużynowych mistrzostw Europy w wielobojach

Wielobojowa reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w I lidze drużynowych mistrzostw Europy w miejscowości Ribeira Brava na Maderze. Indywidualnie trzecie miejsce zajęła Paulina Ligarska, a czwarte Paweł Wiesiołek. 

Biało-czerwoni realne szanse na awans do superligi (premiowane były dwie pierwsze lokaty) stracili już po piątkowej odsłonie rywalizacji. Do zajmujących wówczas drugie miejsce Czechów tracili ponad 1000 punktów i mieli jedynie teoretyczne możliwości na wyprzedzenie w ostatecznej klasyfikacji południowych sąsiadów. Po nieco słabszym niż można było prognozować występie nasza reprezentacja zdołała zgromadzić 37 319 punktów i uległa Czechom (40 519) oraz Finlandii (38 212).

W rywalizacji siedmioboistek trzecia była Paulina Ligarska, która zgromadziła 5589 punktów. Przed podopieczną Michała Modelskiego teraz tylko kilka dni oddechu. W drugiej połowie przyszłego tygodnia wieloboistka SKLA Sopot stanie do rywalizacji podczas Uniwersjady w Neapolu. Dziesiąta na Maderze była Patrycja Skórzewska (5360 pkt.), dwudziesta Wiktoria Zezula (4609 pkt.), a 21. najmłodsza w polskiej ekipie Milena Chałupka (4282 pkt.).

Paweł Wiesiołek po zanotowaniu słabszego występu skoku w dal i pchnięcia kulą zakończył zmagania na czwartym miejscu osiągając poziom 7753 punktów (10. wynik w karierze). 11. lokatę zajął Krzysztof Miara (7027 pkt.), a czternasty był Michał Krawczyk (6981 pkt.). Niestety dziesięcioboju nie ukończył Jacek Chochorowski.

W 2021 roku – w ostatniej edycji Drużynowych Mistrzostw Europy w Wielobojach – Polska ponownie wystartuje w zmaganiach I ligi.

Pełne wyniki: Ribeira Brava

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej