Menu
1 / 0
Aktualności /

Mistrzostwa świata w Oregonie mogą zostać przesunięte na rok 2022

Mistrzostwa świata w Oregonie mogą zostać przesunięte na rok 2022

Światowe media donoszą, że World Athletics może przenieść przyszłoroczne mistrzostwa świata w Eugene i Portland (Oregon, USA) na sezon 2022. Chodzi o potencjalne zrobienie miejsca w kalendarzu w przypadku przełożenia igrzysk olimpijskich.

Planowo mistrzostwa świata w Oregonie mają odbyć się pomiędzy 6 i 15 sierpnia 2021 roku.

- Komitet organizacyjny jest świadomy możliwości zmiany daty, w przypadku gdy igrzyska zostaną przełożone na lato 2021 roku – komunikują organizatorzy z zachodniego krańca USA.

Warto zauważyć, że przeniesienie mistrzostw świata tylko częściowo rozwiąże problem kalendarza sportowego. Oczywiście w sierpniu 2021 roku powstanie ponad tygodniowa luka w kalendarzu lekkoatletycznym, ale problemem mogą być imprezy z innych dyscyplin np. zaplanowane na drugą połowię lipca przyszłego roku pływackie mistrzostwa świata w Fukuoce. Jednocześnie mając na uwadze potencjalne organizowanie imprezy World Athletics w USA w roku 2022 trzeba odnotować, że w drugiej połowie lipca tegoż roku w Birmingham mają się odbyć Igrzyska Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Na wrzesień 2022 roku zaplanowano także igrzyska azjatyckie, a w sierpniu w Monachium mają odbyć się multidyscyplinarne mistrzostwa Europy.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma podjąć decyzję dot. ewentualnego przełożenia igrzysk w przeciągu nadchodzących czterech tygodni. Wg. doniesień mediów zawody w Tokio mogłyby odbyć się jesienią tego roku bądź latem 2021 lub 2022. W poniedziałkowy wieczór jeden członków MKOl w wywiadzie udzielonym amerykańskiej prasie stwierdził, że decyzja dot. zmiany terminu igrzysk jest już pewna.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej