Menu
1 / 2
Aktualności /

5 lat współpracy PZLA i odlewni MCC Medale

5 lat współpracy PZLA i odlewni MCC Medale
5 lat współpracy PZLA i odlewni MCC Medale 5 lat współpracy PZLA i odlewni MCC Medale

Łódzka odlewnia MCC Medale już od pięciu lat współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. – To udana kooperacja, którą można liczyć w tysiącach wyprodukowanych trofeów – mówi prezes PZLA dr Henryk Olszewski.

Pierwsze porozumienie o współpracy zostało podpisane przed pięciu laty. Od tamtej pory medale przygotowywane przez łódzką firmę są obecne na wszystkich lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. 

Współpraca z firmą MCC Medale rozpoczęła się w sezonie 2018. Wtedy pierwszy raz łódzka firma dostarczyła krążki na zawody rangi lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Od tego czasu w każdy kolejny sezon wchodziliśmy wspólnie z nowym, unikalnym, projektem trofeów. Można śmiało powiedzieć, że kooperację można liczyć w tysiącach wyprodukowanych medali – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Jak wskazuje Bartłomiej Pakuła, General Manager MCC Medale, pięcioletnia współpraca z PZLA to dla firmy nie tylko wyróżnienie, ale także duże wyzwanie.

Partnerstwo z PZLA jest dla nas bardzo istotne. Mocno zaangażowaliśmy się we współpracę z polską lekkoatletyką. Śmiało mogę powiedzieć, że to dla nas kluczowy partner oraz rynek. Jednocześnie to też duża odpowiedzialność, aby te medale, o które walczą lekkoatleci na mistrzostwach Polski były godną i wyjątkową nagrodą za trud włożony w przygotowania do startu – mówi Bartłomiej Pakuła

Warto też dodać, że firma MCC Medale dostarcza trofea nie tylko na krajowe zawody lekkoatletyczne, ale również te międzynarodowe organizowane pod egidą World Athletics.

Nasze produkty są obecne na światowych arenach lekkoatletycznych, czego dowodem są medale przygotowane na drużynowe mistrzostwa świata w chodzie sportowym. To wydarzenie odbyło się w marcu tego roku w Omanie na Bliskim Wschodzie. Jeden z wyprodukowanych przez nas medali wywalczyła wówczas Katarzyna Zdziebło, z której sukcesów w mijającym roku mogliśmy cieszyć się później jeszcze niejednokrotnie – wskazuje Bartłomiej Pakuła.  

Ambasadorem marki MCC Medale został przed dwu laty wielokrotny mistrz świata i rekordzista Polski w rzucie młotem Paweł Fajdek.

Na początku naszej współpracy mogłem osobiście przyjrzeć się całej produkcji medalu. Zwykle jest tak, że trenujemy, a zdobywając krążek nigdy nie zastanawiamy się jak wygląda proces jego produkcji. Dzięki współpracy z MCC spojrzałem na to inaczej. Dodatkowo zostałem ambasadorem cenionego producenta, który od lat jest obecny na rynku lekkoatletycznym. To współpraca na medal – śmieje się Fajdek.

MCC Medale dostarczał w ostatnich latach nie tylko medale sportowe, ale także liczne gadżety m.in. na przypadający przed trzema laty jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej