1 / 0

Trzy polskie zwycięstwa w Dortmundzie

Justyna Święty-Ersetic na dystansie 400 metrów, Dominik Kopeć w biegu na 60 metrów oraz Martyna Galant w rywalizacji na 1500 metrów triumfowali w niedzielnym Sparkassen Indoor Meeting Dortmund – zawodach zaliczanych do cyklu World Athletics Indoor Tour Bronze.

Jako pierwsza w Dortmundzie z wygranej mogła cieszyć się Święty-Ersetic. Polka w premierowym starcie tego sezonu uzyskała na dystansie 400 metrów czas 52.29, najlepszy ze startujących w dwóch seriach. Także na 400 metrów świetnie pobiegł Kajetan Duszyński. Wracający do dobrej dyspozycji zawodnik łódzkiego AZS-u uzyskał drugi czas dnia, ale wynik 46.59 jest jego rekordem życiowym. Jednocześnie Duszyński przesunął się na dziesiąte miejsce w polskich tabelach historycznych.

Nie zwalnia także Dominik Kopeć. Sprinter Agrosu Zamość poprawił w finale rekord mityngu, uzyskał drugi wynik w karierze, czyli 6.57 i zwyciężył. Sprint kobiet  na 60 metrów na trzecim miejscu ukończyła Martyna Kotwiła, która uzyskała wartościowy czas 7.29. Szóste miejsce zajęła Magdalena Stefanowicz – 7.36. Zwyciężyła N'Ketia Seedo (7.23).

Na 1500 metrów do minimum na halowe mistrzostwa Europy zbliżyła się Martyna Galant. Polka wygrała z czasem 4:09.73, a wskaźnik na zawody w Stambule ustalono na poziomie 4:09.00.

Nikola Horowska skoczyła w dal 6.38 i zajęła czwarte miejsce. Wygrała, z rekordem życiowym 6.70, Mikaelle Assani. Piąty w konkursie tyczkarzy był Piotr Lisek, który pokonał 5.62.

Pełne wyniki: Dortmund

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk