1 / 2

Rzeszów: złoto Marka Zakrzewskiego na 200 metrów

Rzeszów: złoto Marka Zakrzewskiego na 200 metrów Rzeszów: złoto Marka Zakrzewskiego na 200 metrów

Marek Zakrzewski (AML Słupsk) triumfował w Rzeszowie na dystansie 200 metrów uzyskując czas 21.12, słabszy zaledwie o 0.05 sekundy od jego halowe rekordu kraju.

Kategoria U20

Bieg na 60 metrów przez płotki kobiet

Szans rywalkom w biegu finałowym nie dała Julia Zegan. Zawodniczka Skry Warszawa, liderka tabel, wygrała z czasem 8.35. Drugie miejsce zajęła Maja Olszak (8.63), a trzecie Julia Winogrodzka (8.71).

Bieg na 60 metrów przez płotki mężczyzn

Mistrzowski tytuł obronił Patryk Kamionek z UKS-u LA Basket Warszawa. W Rzeszowie najpierw w eliminacjach pobiegł 7.81, a w finale poprawił się na 7.77. Drugie miejsce zajął Stanisław Woliński, który osiągnął 7.93 i minimalnie wyprzedził Huberta Selerzyńskiego (7.94).

Bieg na 200 metrów kobiet

Halową mistrzynią kraju została z czasem 24.75 Aleksandra Suchenek. Na mecie wyprzedziła Ewę Piaszczynską (25.22) oraz Zuzannę Adamczewską (25.48). Upadek na kilkanaście metrów przed metą wykluczył z walki o złoto prowadzącą naówczas w biegu Oliwię Zimoląg.

Bieg na 200 metrów mężczyzn

Na dystansie jednego okrążenia faworyt rywalizacji Marek Zakrzewski odniósł pewne zwycięstwo osiągając na mecie czas 21.12. Drugi finiszował, biegnący jak cień za liderem, Dawid Tatara – 21.32. Brązowy medal zdobył Jakub Śliwa – 22.01.

Bieg na 400 metrów kobiet

Po ataku przed wejściem w ostatni wiraż Martyna Trocholepsza, liderka krajowych tabel, wysunęła się na prowadzenie, którego nie oddała do mety. Zwyciężyła z czasem 55.43. Drugie miejsce wywalczyła Olivia Greiner – 56.09. Brązowy medal zdobyła Paulina Kubis – 56.38.

Bieg na 400 metrów mężczyzn

Mistrzem Polski do lat 20 został Szymon Mikołajczak (48.73), który pokonał Huberta Rutowicza (49.39) oraz Michała Łowickiego (49.50).

Bieg na 800 metrów kobiet

Magdalena Breza wygrała z czasem 2:10.22 i pokonała obrończynię tytułu Wiktorię Wróbel (2:10.40). Brązowy krążek zdobyła w Rzeszowie Aleksandra Wiśniewska – 2:10.50.

Bieg na 800 metrów mężczyzn

Bartosz Kitliński, lider tabel, zbudował sobie bezpieczną przewagę nad rywalami i wygrał z czasem 1:53.02. Drugie miejsce zapewnił sobie Igor Hawełko (1:53.53), który na finiszowych metrach nie dał się wyprzedzić Joryemu Teixeirze (1:53.61).

Bieg na 3000 metrów kobiet

Ton rywalizacji nadała Katarzyna Napiórkowska, która wygrała z czasem 9:58.35. Na mecie była szybsza od Marty Krawczyńskiej (9:58.90). Brązowy medal wywalczyła Maja Peryt – 9:59.96.

Bieg na 3000 metrów mężczyzn

Jakub Napierała był najlepszy z czasem 8:38.28, pokonując Adama Bajorskiego (8:39.62) i Wiktora Jandułę (8:40.83).

Skok wzwyż mężczyzn

Interesującą walkę toczyli w finale Mikołaj Szczęsny i Jakub Walecki. Obaj pokonali 2.10 – ale fakt iż Szczęsny dokonał tego w pierwszej próbie zaważyło na tym, że to on został mistrzem Polski. Później obaj bezskutecznie atakowali 2.12. Po zaliczeniu w pierwszych próbach początkowych wysokości trzy nieudane skoki na 2.08 miał Cezar Sidya i zakończył zmagania z brązowym medalem.

Skok o tyczce kobiet

W skoku o tyczce najlepsza była Natalia Biskupska. Zawodniczka z Kielc skoczyła 3.85 i niejako przypieczętowała dominacje w tej konkurencji swojego klubu. Tyczkarze z Kielc zdobyli trzy złote medale podczas mistrzostw w Rzeszowie. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Lewandowska (3.80), a brązowe krążki odebrały Zofia Gaborska i Maria Bartel – obie skoczyły 3.60.

Trójskok kobiet

Wartościowy rekord życiowy – 12.90 – uzyskała w ostatniej kolejce zwyciężczyni konkursu Anna Rugowska. Zawodniczka WLKS-u Wrocław zbliżyła się na 12 centymetrów do rekordu kraju. Drugie miejsce zajęła Maja Borchardt, która w szóstej próbie osiągnęła 12.31. Brąz dla Gabrieli Juszczak – 11.88.

Trójskok mężczyzn

W interesującym konkursie najlepszy okazał się Kacper Jedynak (RLTL Optima Radom), który złoty medal wywalczył z wynikiem 14.73, czyli rekordem życiowy. Najlepszy wynik w karierze – 14.53 – dał srebro Jakubowi Rogowi. Brązowym medalistą został Mateusz Misterek, który podobnie jak koledzy uzyskał życiowy rezultat – 14.33.

Sztafeta 4 x 400 metrów MIX

Wieńcząca halowe mistrzostwa sztafeta przyniosła świetne sportowe emocje. Po pościgu na ostatnim okrążeniu złoty medal wywalczyła ekipa Politechniki Opolskiej – 3:38.32. Srebro na finiszowych metrach zapewnił sobie zespół AZS-u Olsztyn (3:49.48), który wyprzedził Stal LA Ostrów Wlkp. (3:39.61).

Kategoria U18

Pchnięcie kulą kobiet

Bezkonkurencyjna była obrończyni tytułu Julia Michałowska. Od pierwszej do piątej kolejki poprawiała się w każdej próbie i złoto zdobyła z wynikiem 15.24 – lepszym o 10 centymetrów niż przed rokiem. Srebro dla Klaudii Kucińskiej (14.58), brąz zdobyła Magdalena Kata (14.28).

Siedmiobój U18 & U20

Konkurs skoku o tyczce zakończył się bezkonkurencyjnym zwycięstwem Artura Brzezińskiego, który zaliczył 4.60. To właśnie zawodnik z Wrocławia był liderem wieloboju przed kończącym rywalizację biegiem na 1000 metrów. Na mecie tego dystansu był drugi, ale odniósł pewną wygraną w siedmioboju. Złoto okrasił dorobkiem 5196 punktów. Drugi był Dawid Robakowski – 4999 pkt. Brązowy medal zdobył Oliwier Przybylski – 4822 pkt.

Najlepszy w skoku o tyczce, z wynikiem 4.20, był Szymon Kosmowski. W końcowym biegu najlepszy, po iście sprinterskim ostatnim okrążeniu, był Mikołaj Glaza. Nie zagroził on jednak liderom zmagań. Złoto w wieloboju zdobył Kosmowski (5007 pkt.), który wyprzedził Huberta Trościankę (4790 pkt.) i Kacpra Góralczyka (4616 pkt.).

Pełne wyniki: Rzeszów