Menu
1 / 2
Aktualności /

HME w Stambule: udane sobotnie przedpołudnie biało-czerwonych

HME w Stambule: udane sobotnie przedpołudnie biało-czerwonych
HME w Stambule: udane sobotnie przedpołudnie biało-czerwonych HME w Stambule: udane sobotnie przedpołudnie biało-czerwonych

To był dobry poranek dla biało-czerwonych na halowych mistrzostwach Europy w Stambule. W półfinałach zameldowali się sprinterzy, płotkarze (oprócz Damiana Czykiera) oraz płotkarka, a do finału skoku o tyczce awansował Piotr Lisek.

Dobre polskie przedpołudnie w stambulskiej hali rozpoczęli sprinterzy. Jakub Lempach i Dominik Kopeć bez problemów przeszli rundę eliminacyjną rywalizacji w biegu na 60 metrów. Ten pierwszy był w swojej serii trzeci z czasem 6.69, drugi osiągając 6.64 finiszował drugi tuż za trzykrotnym medalistą europejskiego czempionatu na tym dystansie Słowakiem Volko. Półfinały biegu na 60 metrów zaplanowano na 18:45 czasu lokalnego (16:45 w Polsce). 

W kolejnym biegu, półfinałowym, liczę na czas poniżej 6.60 – zapewnił Dominik Kopeć.

Z trójki polskich specjalistów od biegu na 60 metrów przez płotki dwóch zakwalifikowało się do półfinału. Najpierw bezpośredni awans wywalczył Jakub Szymański (7.65)

Starałem się biec spokojnie. Czasem im luźniej tym szybciej, ale teraz nie wrzuciłem tej największej przerzutki. Szykuję się półfinał i tam chcę pobiec poniżej 7.60. Generalnie ta bieżnia jest nieco twardsza niż toruńska, więc możemy się poczuć jak w domu. To szybka bieżnia, na której można zrobić w kolejnych rundach takie wyniki jakich się oczekuje na takiej imprezie – zapewnił zawodnik SKLA Sopot.

Chwilę później z kwalifikacji mógł cieszyć się Krzysztof Kiljan. Drugie miejsce w biegu osiągnął z czasem 7.67. Niestety grona półfinalistów nie uzupełnił Damian Czykier – dopiero siódmy w czwartej serii eliminacyjnej z czasem 7.95.

Bieg i to wszystko co tu się wydarzyło było konsekwencją ostatnich dwóch miesięcy przygotowań. Ostatni dobry trening zrobiłem w grudniu w Monte Gordo. Kiedy trzeba było pobiec z mocną stawką wkradły się błędy – przyznał Czykier.

Czwarta w serii kwalifikacyjnej biegu na 60 metrów przez płotki Weronika Nagięć uzyskała dobry czas 8.09, który pozwolił jej awansować do półfinału.

Do finału konkursu skoku o tyczce awansował natomiast Piotr Lisek. Nasz zawodnik pokonał w pierwszej próbie 5.40, 5.55 oraz 5.65. Trzy skoki na 5.75 nie były już udane, ale to nie przeszkodziło w awansie do niedzielnego finału.

Chcę w Stambule skakać wyżej niż 5.65. Mam nadzieję, że w finale na twardszych tyczkach uda mi się lepiej skakać. Tam będzie nowe rozdanie – powiedział Lisek.

Finał skoku o tyczce panów w niedzielę.

Pełne wyniki: Stambuł

Stambuł, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej