1 / 0

52. Halowe Mistrzostwa Polski - II dzień - on-line

Drugi dzień Mistrzostw rozpoczął się od biegów eliminacyjnych na 200m pań i panów. Jako pierwsze walkę o medale rozstrzygnęły chodziarki.

Chód 5000m M
Czwarty tytuł z rzędu Grzegorza Sudoła, który jako jedyny schodzi poniżej 20 minut - 19:51.20 (najlepszy poziom odnotowaliśmy w 2006 r. 6 zawodników pokonało tę granicę). Zawodnikowi z Krakowa próbował dotrzymać kroku Rafał Augustyn, który ponownie sięga po srebro - 20:06.53. Całe podium dla AZS-AWF Kraków, trzecie miejsce zajmuje 23-letni Jakub Jelonek - 20:27.17. Zdyskwalifikowano Łukasza Nowaka, nie stanął na starcie Benjamin Kuciński.

Trójskok K
Kolejność jak przed rokiem: skokiem z pierwszej kolejki na odlegość 13.77 zwyciężyła Małgorzata Trybańska (tylko 6cm bliżej od rekordu życiowego w hali), przed Aleksandrą Filą - 13.52 (dla obu był to pierwszy start w tej konkurencji w br. ), i Lilianą Zagacką, rekordzistką Polski w hali - 13.46 (10 medal w trójskoku w HMP, w tym 6 złotych: '98, '01 - '05). Trybańska kończy Mistrzostwa z identycznym dorobkiem jak w 2007r.: złoto w trójskoku i srebro w dal. Rekord życiowy w hali Agnieszki Fili przesuwa ją na 6 miejsce w historii.

Chód 3000m K
Katarzyna Kwoka prowadziła przez prawie cały dystans wygrywając w czasie 12:50.51 (4. wynik w historii). Próbowała nawiązać z nią walkę Paulina Buziak, wychodząc na krótko na czoło wyścigu, ale na 500m przed metą sędziowie podjęli decyzję o jej dyskwalifikacji (brak wyprostu nogi w kolanie). Drugie miejsce zajęła niespełna 18-letnia Anna Mielcarek ustanawiając halowy rekord Polski juniorek – 13:21.05. Brąz przypadł Agnieszce Dygacz, ostatniej zawodniczce kończącej dystans.

200m M - el.
Nie broni tytułu kontuzjowany Marcin Jędrusiński (ścięgno Achillesa), wytłuszczeni zawodnicy rozegrają finał A.