1 / 0

Białystok: Kaczmarek wygrywa bieg na 300 metrów podczas mityngu ambasadorów

Podczas rozegranego w sobotę na stadionie w Białymstoku mityngu zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Challenger Natalia Kaczmarek wygrała bieg na 300 metrów z czasem 35.99, a w biegu na 1000 metrów Wiktor Miłkowski poprawiał przeszło półwieczny rekord Polski juniorów*.

W sobotę stadion na Zwierzyńcu był areną mityngu ambasadorów białostockiego oraz podlaskiego sportu. Do stolicy województwa podlaskiego zjechały zatem znakomitości lekkiej atletyki w tym reprezentująca miejscowy klub Podlasie brązowa medalistka olimpijska z Paryża Natalia Kaczmarek. Podopieczna Marka Rożeja wystartowała dziś na dystansie 300 metrów uzyskując czas 35.99, drugi w karierze. Lepszy wynik uzyskała tylko na początku tego sezonu gdy w styczniu w Potchefstroom (RPA) ustanawiała rekord Polski (35.52).

Wartościowe wyniki padły także w biegu panów na 1000 metrów. Drugi na mecie Filip Rak czasem 2:18.00 poprawił rekord życiowy i przesunął się na piąte miejsce krajowych tabel all-time. 19-letni Wiktor Miłkowski, tegoroczny mistrz kraju juniorów na 1500 metrów, czasem 2:21.27 ustanowił rekord Polski U20. Zawodnik z Warszawy wymazał z tabel przeszło półwieczny czas Jana Praska, który 53 lata temu pokonał ten dystans w 2:21.5. Wśród pań druga na mecie biegu na 1000 metrów była Weronika Lizakowska (2:39.33), a zwyciężczyni Addison Wiley czasem 2:31.49 ustanowiła rekord Ameryki Północnej.

Kajetan Duszyński wygrał 400 metrów z czasem 45.58, a na 110 metrów przez płotki Jakub Szymański zwyciężył z wynikiem 13.60.

W skoku w dal rekord życiowy 6.52 ustanowiła Roksana Jędraszak. Drugie miejsce w konkursie zajęła Nikola Horowska (dziś 6.29).

Nasz duet młociarzy musiał uznać wyższość Ukraińca Kochana, który rzucił 77.71 i wyprzedził Pawła Fajdka (74.52) oraz Wojciecha Nowickiego (74.29). Konkurs kobiet wygrała Ewa Różańska, która miała tylko jedną mierzoną próbę – na 66.43 w pierwszej serii.

Najlepszą oszczepniczką zawodów została Maria Andrejczyk – 58.43. W gronie mężczyzn zwyciężył Marcin Krukowski (76.02).