1 / 0

Uniwersjada dzień 3.: srebro Theinera

Wojciech Theiner zdobył srebrny medal w skoku wzwyżw trzecim dniu zmagań lekkoatletów podczas Uniwersjady w Shenzhen pokonując wysokość 2.26.

Wojciech Theiner  zdobył srebrny medal w skoku wzwyż w trzecim dniu zmagań lekkoatletów podczas Uniwersjady w Shenzhen pokonując wysokość 2.26.

Zawodnik AZS-AWF Katowice nie opuszczał żadnych wysokości, pierwsze pięć (2.10-2.22) pokonał bez strąceń, 2.24 i 2.26 - w drugich próbach. Walcząc o złoty medal dwukrotnie strącił 2.28 i raz - 2.30.
Po złoty medal sięgnął Ukrainiec Bogdan Bondarenko (młodzieżowy mistrz Europy '11), a po brąz - Rosjanin Siergiej Mudrow, który miał mniej strąceń niż Chińczyk Wang Yu i Litwin Raivydas Stanys - cała trójka zaliczyła po 2.24.
Wyniki: skok wzwyż

Artur Ostrowski uplasował się na 5 pozycji w finale biegu na 1500m (3:48.81), zwyciężył Algierczyk Imad Touil (3:48.13) o 0.11 s przed bratem bliźniakiem Abdelmadjedem i Rosjaninem Walentinem Smirnowem (3:48.45).

Tina Polak była 7. w finale 400m pł (57.02). Wygrała Ukrainka Anna Jaroszczuk (młodzieżowa mistrzyni Europy '11) 55.15, przed Rosjanką Iriną Dawydową 55.50 i Turczynką Nagihan Karadere 55.81.

Mateusz Didenkow i Łukasz Michalski znaleźli się w grupie 12 tyczkarzy, którzy w kwalifikacjach pokonali wysokość 5.30. Polacy, mający w br. identyczny wynik - 5.72, będą faworytami finału.
Najgroźniejszymi rywalami naszych tyczkarzy będą zapewne Rosjanie Wiktor Kozlitin (5.66) i broniący tytułu Aleksandr Gripicz (5.60).

W chodzie na 20 km, rozegranym w temperaturze 28 st. C, Jakub Jelonek ukończył dystans na 9. ((1:27:26), a Łukasz Nowak - na 11. miejscu (1:27:53). Triumfowali Rosjanie Andriej Kriwow (1:24:15) i Michaił Ryzow (1:24:26). Polacy dotrzymywali tempa późniejszym zwycięzcom do 7 kilometra.

W konkursie kwalifikacyjnym trójskoku Anna Jagaciak uzyskała odległość 13.15/+0.2 (dwie pozostałe próby były przekroczone) nie awansując do finału – zabrakło 21 cm. Najdalej skoczyła Rumunka Cristina Ioana Bujin - 14.30.

Uniwersjada dzień 3. : starty Polaków
  1:30 – chód 20 km (finał)