1 / 0

Udany powrót Kocielnik

Joanna Kocielnik, nasza najlepsza zawodniczka na wysokich płotkach w ostatnich latach, zanotowała udany powrót na bieżnię po ponad 21-miesięcznej nieobecności spowodowanej kontuzją nogi.

Podczas mityngu w Warszawie płotkarka KS Orzeł Warszawa, 6-krotna mistrzyni Polski (w tym trzy tytuły w hali), uzyskała 13.42 oraz 13.48 wychodząc na czoło list krajowych.

Ten sam dystans po raz pierwszy poniżej 14 sekund pokonała Urszula Bhebhe (AZS-AWF Warszawa), halowa mistrzyni Polski sprzed roku, 13.79.

Filip Drozdowski (MKL Toruń) przebiegł 110m pł (99.0) w czasie 13.84 i 13.91, jako pierwszy junior w br. zszedł poniżej 14 sekund. Minimum PZLA na MEJ w Barcelonie wynosi 13.85. Przed dwoma laty Filip zajął 6 miejsce w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze.

Dyskobol Damian Kamiński już po raz piąty w karierze pokonał granicę 60m (1.75kg).