1 / 0

Polskie starty zagraniczne

Polscy miotacze pokonali wczoraj w St. Wendel mistrzów świata z Daegu, a w Watford Iwona Lewandowska uzyskała piąty wynik w historii polskiej lekkoatletyki w biegu na 5000 metrów.

W pchnięciu kulą Tomasz Majewski z wynikiem 21.21 (mistrz z Pekinu miał jeszcze dwie próby ponad 21 metrów – 21.01 oraz 21.07) pokonał Davida Storla (21.11). Igor Janik w rzucie oszczepem uzyskuje w najlepszym rzucie 82.11 (Polak miał jeszcze jeden rzut ponad 80 metrów – 80.36) – jest to wynik lepszy od wskaźnika PZLA na londyńskie igrzyska jednak mityng ten nie znajduje się w kalendarzu EA. Mistrz globu z Daegu Matthias de Zordo zajął czwarte miejsce z rezultatem 79.58.

Na zawodach w Watford w Wielkiej Brytanii wystąpiła czwórka naszych biegaczy. Bardzo dobry wynik – piąty w historii polskiej lekkoatletyki – uzyskała w biegu na 5000 metrów Iwona Lewandowska. Podopieczna Marka Jakubowskiego była ósma z czasem 15:35.75. Krzysztof Żebrowski był drugi w biegu na 1500 merów z wynikiem 3:39.47 – jest to czas  lepszy od wskaźnika B PZLA na mistrzostwa Europy w Helsinkach. W biegach przez przeszkody wystąpili Łukasz Oślizło oraz Matylda Szlęzak, która kilka dni temu wypełniła minimum na igrzyska w Londynie. Nasi reprezentanci zwyciężali z czasami 8:32.76 oraz 10:00.89. Bieg kobiet rozgrywany był w bardzo wolnym tempie - o kolejności zawodniczek na mecie zadecydowało ostatnie 600 metrów.

Wielobojowy mityng w Kladnie na czwartym miejscu ukończyła Izabela Mikołajczyk, która drugiego dnia skoczyła w dal 6.17, rzuciła oszczepem 38.94 i uzyskała w biegu na 800 metrów czas 2:22.45. Polka zgromadziła na swoim koncie 5910 punktów (drugi wynik w karierze). Druga z naszych zawodniczek – Alicja Sakowicz – kończy rywalizację na trzynastym miejscu (5109 punktów), Karolina Kędzia, nie kończąc biegu na 800m, zajmuje 16 pozycję w siedmioboju. Wieloboju nie ukończył Marcin Wiesiołek.