1 / 0

MPJ dzień III - rekord Polski Praczyka

W trzecim dniu Mistrzostw Polski Juniorów dyskobol Wojciech Praczyk umocnił się na czele list światowych bijąc wynikiem 64.22 własny rekord Polski sprzed miesiąca o 100 centymetrów.

Zawodnik Uczniaka Szprotawa już pierwszym rzutem (59.42) zapewnił sobie tytuł mistrzowski, w trzecim uzyskał 61.40, ale zaimponował dopiero w ostatnim, który przyniósł mu rekord Polski (trzy próby były niemierzone). Przed rokiem zwyciężył wynikiem 62.26.

W rzucie młotem Sebastian Dobkowski obronił tytuł rzucając na odległość 68.82, pokonał swojego imiennika 18-letniego Nowickiego 66.13, który wcześniej wynikiem 71.01 zapewnił sobie start w MŚJ w Barcelonie.

Tyczkarz Karol Pawlik po raz drugi w karierze zaliczył wysokość 5.00.

W skoku wzwyż Maciej Kiendzierski pokonał rywali aż o 13 cm uzyskując wynik 2.16, równy minimum na MŚJ.

W biegu na 200m w rywalizacji dwóch złotych medalistek szybsza o 5 setnych sekundy okazała się Patrycja Wyciszkiewicz (23.73), mistrzyni na 400m. Angelika Stępień, mistrzyni stumetrówki, musiała zadowolić się srebrem. Trzeci złoty medal w Białymstoku zdobył Karol Zalewski, który bijąc życiówkę o jedną setną zszedł poniżej 21 sekund (20.99).

Angelika Stefańska do złota na 3000m dodała drugie, na dystansie o połowę krótszym (4:37.84).
W biegu na 1500m zwyciężył faworyt, Łukasz Gurtkiewicz (3:54.17), przed Miłoszem Borowskim (3:54.90), który poprawił życiówkę o ponad 6 sekund.

W trójskoku pięciu najlepszych zawodników poprawiło rekordy życiowe, zwycięzca Mateusz Magiera (15.34) dokładnie o dwie stopy (61cm), a srebrny medalista 18-letni Sławomir Glapiński (15.24) o 45cm.

Na wysokich płotkach triumfowali faworyci, torunianin Filip Drozdowski obronił tytuł czasem 13.75. Karolina Kołeczek z Sandomierza (13.81) wyprzedziła rywalki o ponad trzy czwarte sekundy, jej najgroźniejsza rywalka, Nina Nycz, nie ukończyła biegu.

Na dystansie 5000m Szymon Kulka nie został zmuszony do największego wysiłku. Zawodnik ULKS Lipinki zdobył drugi złoty medal biegnąc 35 sekund wolniej od rekordu życiowego, zawodnicy na miejscach 2-5 osiągnęli najlepsze wyniki w karierze. Bieg juniorek na 5000m wygrała Anna Wójcik (17:43.01), pierwsza piątka na mecie ustanowiła rekordy życiowe.

W sztafetach 4x400m złoto zdobyły juniorki AZS-AWF Kraków i juniorzy z UKS Kusy Warszawa.

W punktacji wojewódzkiej zwyciężyło Mazowieckie (549 pkt), przed Wielkopolskim (451) i Pomorskim (441). W punktacji klubowej Podlasie Białystok (250 pkt, 33 osobostarty) było bezkonkurencyjne, drugie miejsce - Kusy Warszawa (123 pkt, 14 os.), a trzecie – AZS-AWFiS Gdańsk (121 pkt, 17 os.), sklasyfikowano 164 zespoły.