1 / 0

6 skoków - 4 rekordy świata Kucharczyk!

21-letnia Karolina Kucharczyk (Kadet Rawicz) zdobyła złoty medal XIV Igrzysk Paraolimpiady w skoku w dal (grupa T20) bijąc aż czterokrotnie własny rekord świata.

21-letnia Karolina Kucharczyk (Kadet Rawicz) zdobyła złoty medal XIV Igrzysk Paraolimpiady w skoku w dal (grupa T20) wynikiem 6 metrów, bijąc aż czterokrotnie własny rekord świata.

Dotychczasowy rekord świata również należał do naszej zawodniczki i wynosił 5.72.
W pierwszej kolejce Karolina Kucharczyk uzyskała 5.78, w drugiej - 5.80, a w trzeciej - 5.93!
Czwarta kolejka "tylko" 5.78, a w piątej - równe 6 metrów! w szóstej - 5.64.
Srebrny medal dla Rosjanki Krestiny Żukowej (5.36).

Przed rokiem podczas 8. Mistrzostw Świata INAS w Ligurii podopieczna Bogusława Jusiaka była bezkonkurencyjna w skoku w dal (5.72) i w biegu 100m przez płotki (15.21, wygrała z przewagą prawie dwóch sekund). Przyznano jej również nagrodę za najlepszy wynik mistrzostw w kategorii kobiet.
Do ub.r. trenowała wielobój, w 2010 r. w mistrzostwach Polski juniorek w siedmioboju była siódma. W br. Karolina znacznie poprawiła swe wyniki nie tylko w skoku w dal, 100m pł przebiegła w czasie 14.79 (niestety ta konkurencja nie jest rozgrywana w czasie igrzysk paraolimpijskich).

Po bardzo zaciętej rywalizacji 24-letni Łukasz Mamczarz (Start Gorzów Wlkp.) zdobył brązowy medal w skoku wzwyż. Pokonał wysokość 1.74, podobnie jak zwycięzca – Illiesa Delana z Fidżi i srebrny medalista Girisha Hosanagara Nagarajegowda z Indii. Polak jest rekordzistą Europy, 16 czerwca br. w Berlinie osiągnął 1.82.

Po czterech dniach zawodów lekkoatletycznych Polska z dorobkiem dwóch złotych medali, dwóch srebrnych i brązowego zajmuje 13 lokatę. Prowadzą Chińczycy z 32 medalami: 11Z – 11 S – 10 B.

Oficjalne:    wyniki

Transmisja z Paraolimpiady:   LONDYN