1 / 0

Lisowska i Skorupa mistrzami Polski

Aleksandra Lisowska (KS AZS UWM Olsztyn) i Marek Skorupa (Barnim Goleniów) zdobyli dziś na nowym stadionie w Pasłęku złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów.

Lisowska, która 2 tygodnie temu w Radomiu wygrała biegi na 3000 metrów z przeszkodami oraz 5000 metrów, prowadziła przez cały bieg i uzyskała dziś 35:46.69 i poprawiła swój rekord życiowy. Zawodniczka AZS UWM Olsztyn obroniła złoto zdobyte podczas ubiegłorocznego czempionatu w biegu na 10 000 metrów, który odbył się w Białych Błotach pod Bydgoszczą.  Srebro przypadło Dominice Napieraj (35:46.88), a brąz Paulinie Kaczyńskiej (35:52.39).

Medalistki biegu kobiet

W biegu mężczyzn złoty medal wywalczył Marek Skorupa, który przed rokiem był trzeci. Zawodnik klubu Barnim Goleniów uzyskał dziś w Pasłęku czas 30:00.58 biegnąc przez kilka ostatnich okrążeń samotnie. W tym sezonie Skorupa zdobył już brąz na dystansie 10 000 metrów w gronie seniorów. Srebrny medal z wynikiem 30:35.90 zdobył  Mateusz Maik, a brązowy krążek przypadł Tomaszowi Grycko (30:52.12).

mj (foto: Henryk Adamski, Delegat Techniczny PZLA)