1 / 0

13. OOM w biegach na przełaj

W sobotę w Stalowej Woli odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biegach na przełaj. Złote medale zdobyli Sandra Czerwińska, Katarzyna Broniatowska, Dominik Reszka i Marek Kowalski. Klasyfikację województw wygrali gospodarze, z Podkarpackiego.

Zawody rozegrano na otwartym terenie na Błoniach nad Sanem. Lekkoatleci rywalizowali na specjalnie przygotowanej, suchej, nieco piaszczystej trasie. Zawodnikom bardzo podobała się organizacja imprezy, m. in. ładne bramki startowe (boksy). Było ciepło (14 st.), chociaż wietrznie.

W biegu juniorek młodszych na dystansie 2 km zwyciężyła Sandra Czerwińska (LKS Promień Kowalewo Pomorskie) minimalnie okazując się lepszą na finiszu od Leny Płaczek (AZS Poznań), zwyciężyni biegu na 1000 m podczas ubiegłorocznego Małego Memoriału im. J. Kusocińskiego. Trzecia Beata Pustoła (LKS Siedlce Iganie Nowe) straciła do zwyciężczyni 10 sekund.

Jeszcze bardziej zaciętą walkę obserwowano na 3 km juniorek młodszych. Trzy pierwsze zawodniczki wypracowały sobie 15-sekundową przewagę, ale na linię mety wpadały co sekundę. Triumfowały zawodniczki z południa Polski: Katarzyna Broniatowska z Cracovii (druga przed rokiem), przed Magdaleną Mrugacz (ULKS Fajfer 2001 Łapanów) i Natalią Wacławską (1991, Halicz Ustrzyki Dolne).

W biegu juniorów na 3 km kolejne złoto trafiło do kolekcji Dominika Reszki (Olimpia Grudziądz), któy powtórzył ubiegłoroczny sukces. W 2006 r. wygrał również 1000m podczas HMPJ i 1500m w ramach OOM. Srebro przypadło Adamowi Nowickiemu (Jedynka Gostyń), a brąz - Przemysławowi Mesyaszowi (Budowlani Częstochowa).

W biegu na 5 km juniorów młodszych złoty medal zdobył zawodnik KS Komandor Żukowo (poprzednio KS Żukowo) Marek Kowalski (ur. 1991), wyprzedzając o 4 sekundy Szymona Sznurę (AZS Poznań) i o 15 sekund Rafałą Wojciechowskiego (Stal Nowa Dęba).

Budowlani Częstochowa wygrali klasyfikację klubową, o 5 punktów przed Pomorzem Stargard i o 8 przed WLKS Siedlce Iganie Nowe.
Sklasyfikowano 148 klubów.

Województwo Podkarpackie nie miało sobie równych, zdobywając 91 punktów, wobec 75 - Lubelskiego oraz 72 - Wielkopolskiego i Śląskiego.

Ze względu na awarię serwera, na którym miały być umieszczane on-line wyniki, podajemy je poniżej.