1 / 0

Lewandowska ósma w Berlinie

27-letnia Edyta Lewandowska (Rudzki Klub Sportowy Łódź), srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Pile, zajęła ósmą lokate w silnie obsadzonym półmaratonie w Berlinie z udziałem prawie 20 tysięcy biegaczy.

Wśród mężczyzn znakomicie zaprezentował się 22-letni Kenijczyk Patrick Makau, który wygrał berliński półmaraton ustanawiając wynikiem 58:56 rekord trasy i tym samym wpisał się na liste IAAF na czwartej pozycji w historii najlepszych wyników tej konkurencji.
Makau poprawił dotychczasowy rekord trasy swego rodaka, Paula Kosgei o jedenaście sekund. Bieg zdominowali Kenijczycy, których aż pięciu uplasowało się w czołowej szóstce.

Wśród kobiet zwyciężyła Australijka Johnson - 1:08:28.
Ogółem sklasyfikowano na linii mety 11.493 mężczyzn i 4.368 kobiet, z 70 krajów.