1 / 0

Krystian Zalewski z minimum na Moskwę

Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) uzyskał dziś, podczas zaliczanego do cyklu IAAF World Challenge Meetings mityngu Meeting International Mohammed VI d'Athlétisme w Rabacie, czas 8:23.31 i wypełnił wskaźnik PZLA w biegu na 3000 metrów z przeszkodami na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie.

Polak  linię mety przekroczył jako dziewiąty. Trenowany przez Jacka Kostrzebę Zalewski poprawił w Rabacie swój rekord życiowy o ponad dwie sekundy (dotychczas wynosił on 8:25.50). Bieg przeszkodowy w stolicy Maroka wygrał Francuz Yohann Kowal (8:12.53). Największym dotychczasowym sukcesem naszego biegacza jest brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy z Kowna (2009). Minimum A Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie w biegu na 3000 metrów z przeszkodami wynosi 8:26.00

Krystian Zalewski podczas mistrzostw świata w biegach przełajowych w Bydgoszczy (foto: Maciek Jałoszyński)

Wśród kobiet na tym samym dystansie dwunasta była Katarzyna Kowalska, która uzyskała czas 9:59.60 (zwyciężyła dwukrotna wicemistrzyni świata w biegach przełajowych z marca tego roku Etiopka Hiwot Ayalew z rezultatem 9:18.72).

Przekraczający dopuszczalne 2.0 m/s wiatr towarzyszył biegowi sprinterskiemu na 200 metrów panów, w którym czwarte miejsce zajął Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn). Podopieczny trenera Zbigniewa Ludwichowskiego uzyskał wynik 20.86. Pierwszy linię mety przekroczył reprezentant gospodarzy Aziz Ouhadi (20.59), a drugi był rekordzista Lesotho Mosito Lehata (20.63).

W skoku w dal ósme miejsce z rezultatem 7.36 zajął Marcin Starzak. Pierwsze miejsce dzięki skokowi na 8.22 (jedyna mierzona próba) zajął Hiszpan Eusebio Cáceres, dwukrotny (Bydgoszcz 2008, Moncton 2010) medalista mistrzostw świata juniorów.

Trzecie miejsce w rywalizacji dyskobolów zajął Przemysław Czajkowski, który w drugiej serii uzyskał 62.14. Lepsi od Polaka okazali się doświadczony Hiszpan Mario Pestano (65.79) oraz dwukrotny medalista igrzysk śródziemnomorskich Turek Ercüment Olgundeniz (62.96).

Pełne wyniki: RABAT