1 / 0

Sobera czwarty w Moskwie

Robert Sobera pokonał wysokość 5.50 plasując się na czwartej pozycji w konkursie skoku o tyczce rozegranym w mityngu IAAF „Moscow Challenge-2013”.

Zwyciężył Anton Iwakin 5.60, przed Artiomem Burją 5.60 i Siergiejem Kuczerjanu 5.50 (wszyscy Rosja). Dla 22-letniego zawodnika AZS AWF Wrocław najważniejszą imprezą sezonu letniego będą młodzieżowe mistrzostwa Europy w Tampere. Sobera z wynikiem 5.61 zajmuje trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w Europie, wyprzedza go Francuz Valentin Lavillenie (brat Renaud) 5.65 i Iwakin, dzisiejszy zwycięzca, 5.63.

Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) zajął piąte miejsce w trójskoku osiągając odległość 16.32, triumfował Francuz Yoann Rapinier 16.65, przed Nigeryjczykiem Tosinem Oke 16.61.

Bieg na 200m wygrała Ukrainka Maria Riemien, mistrzyni Europy z Barcelony, wynikiem 22.73 została liderką tabel europejskich. Na piątej pozycji uplasowała się Marta Jeschke (SKLA Sopot) 23.80.