1 / 0

Ziółkowski i Kasprzycka drudzy w Turku

Podczas 51. Paavo Nurmi Games w Turku (16 czerwca) drugie miejsca zajęli Szymon Ziółkowski w rzucie młotem oraz Justyna Kasprzycka w skoku wzwyż.

Ziółkowski (OŚ AZS Poznań) uzyskał w niedzielę - dzień po starcie w 59. Memoriale Janusza Kusocińskiego - rezultat 74.54. Wygrał Ukrainiec Ołeksij Sokyrski, brązowy medalista Uniwersjady 2009, który w najlepszej próbie posłał młot na odległość 75.83.

Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) zaliczyła 1.85, a po pierwszej zrzutce na 1.88 zrezygnowała z kolejnych prób. Polka przegrała jedynie z rekordzistką Estonii Anną Iljuštšenko, która zaliczyła 1.88 (w pierwszej próbie) i miała trzy nieudane próby na 1.90.

W biegu na 110 metrów przez płotki piąte miejsce zajął Dominik Bochenek (14.34, 14.23 w biegu eliminacyjnym). Pierwszy linię mety biegu płotkarskiego przekroczył Chińczyk Xie Wenjun z czasem 13.74.

Na dystansie 100 metrów przez płotki piąta była Urszula Bhebhe, która uzyskała rezultat 13.85 (13.71 w biegu eliminacyjnym). Najlepsza w finale była utalentowana Finka, mistrzyni Europy juniorek z 2011 roku, Nooralotta Neziri (13.38).

Marek Plawgo był szósty w biegu płotkarskim na 400 metrów z czasem 52.41. Zwycięstwo z wynikiem 49.93 odniósł Kubańczyk Omar Cisneros, mistrz ostatnich igrzysk panamerykańskich.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami pań siódma była Urszula Nęcka (10:31.51). Najlepsza w biegu okazała się mistrzyni Europy z Helsinek Turczynka Gülcan Mingir (9:45.80), drugie miejsce zajęła była rekordzistka świata Rosjanka Gulnara Samitowa-Gałkina (9:47.38).

Pełne wyniki: TURKU