1 / 0

Dublety Wyciszkiewicz, Ennaoui, Bielawca i Baka

W trzecim dniu 67. Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie trójka zawodników po raz drugi stanęła na najwyższym stopniu podium: Patrycja Wyciszkiewicz, Sofii Ennaoui oraz Maciej Bielawiec i Mateusz Bak.

Patrycja Wyciszkiewicz powtórzyła sukces sprzed roku wygrywając po 400m również 200m (24.05), srebro dla Adrianny Janowicz (24.29), szybszej o jedną setną od Kamili Ciby, mistrzyni stumetrówki.

Na dystansie 1500m drugi tytuł na tych mistrzostwach dla Sofii Ennaoui (a czwarty w br. – wygrała w hali i bieg przełajowy), srebro dla Natalii Wiery, mistrzyni na 800m.

W biegu na 5000m opór Annie Wójcik (17:21.24), broniącej tytułu i zdecydowanej liderce tabel (z przewagą 45 sekund) stawiła debiutująca na tym dystansie Daria Gawłowska (17:22.43), mistrzyni w biegu przeszkodowym.

Płotkarka Marlena Morton (14.31 RŻ) wygrała w hali i w Krakowie, przed drugą „MM” Mariką Marlicką (14.55), która przed tygodniem udanie startowała w Drużynowych ME w Wieloboju.

W trójskoku Agnieszka Wysocka (12.59 RŻ) zdobyła drugie złoto w br. (poprzednie w hali), srebro dla Katarzyny Gwiazdy (12.31) liderki tabel.

Dyskobolka Karolina Makul obroniła tytuł (50.26) pokonując 18-letnią Monikę Nowak (48.75), dwukrotną mistrzynię OOM.

Sztafetę 4x400m wygrywają azetesiaczki z Olsztyna (3:54.75), z siostrami (ale nie bliźniaczkami, Darią i Martyną) Strucińskimi, o cztery sekundy przed KS Podlasie Białystok

Na 200m nastąpił rewanż Huberta Kalandyka (21.52), trzeciego w tabelach. Na 100m był liderem, ale musiał zadowolić się brązem.

Bieg na dystansie 1500m przyniósł rywalizację dwóch złotych medalistów tych mistrzostw, Mateusza Baka (3000m) i Dominika Czaji (800m). Zwyciężył o niespełna półtora metra Mateusz (3:52.05), który w poprzednich latach zdobywał złoto OOM i MPJ na przeszkodach.

Maciej Bielawiec po wygraniu przeszkód najszybszy na 5000m (14:56.72), poniżej 15 minut również Krzysztof Wasilewski (14:57.36).

Bieg przez płotki na dystansie 110m bez niespodzianek, zwyciężył Tomasz Kołodziejski (14.07), trzeci przed rokiem.

Emocjonujący przebieg miał konkurs skoku wzwyż juniorów, a wszystkie medale z rekordami życiowymi wywalczyli zawodnicy Podlasia Białystok. Piotr Sawczyński, mistrz z hali i niespełna 18-letni Damian Nowicki w pierwszych próbach skoczyli po 2.15. Lepszy bilans w konkursie miał Piotr, ale warto zwrócić uwagę na postęp Damiana, który przed rokiem skakał zaledwie 2.01. Bartłomiej Bedeniczuk, ubiegłoroczny mistrz OOM, pokonał wysokość 2.08.

W skoku o tyczce niespodziankę sprawił poznaniak Filip Cybulski, którzy przystąpił do rywalizacji z rekordem życiowym 4.80, a para zawiszan, Karol Pawlik i Mateusz Jerzy, skakała w tym roku już o ćwierć metra wyżej. Cała trójka zaliczyła 4.90, ale 5 metrów - tylko Filip, ubiegłoroczny mistrz OOM.

W trójskoku kolejność jak w tabelach - Sławomir Glapiński (15.36) przed niespełna 18-letnim Emilem Farajem (15.20 RŻ), mistrzem z hali.

W rzucie dyskiem zwyciężył Patryk Łabieniec (55.10), tylko na odległość 49.42 (3. miejsce) rzucił Robert Załoga lider tegorocznych tabel z wynikiem 56.00.

W rzucie młotem Sebastian Nowicki po raz pierwszy w karierze przekroczył 72 metry (72.10), każdy z jego mierzonych rzutów wystarczał do tytułu mistrzowskiego.

Mistrzostwa zakończyła sztafeta juniorów 4x400m, w której UKS Młodzik Warszawa (3:13.76), z mistrzem płotków Piotrem Adamczykiem na ostatniej zmianie, o niespełna metr pokonał MKS MOS Wrocław.

Szczegółowe wyniki na stronie:    DOMTEL